غربالگری ۱۰۰ درصدی غیرپزشک در ۵ شهرستان چهارمحال و بختیاری

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شهرستان‌های اردل، بن، سامان، کوهرنگ و کیار بیشترین درصد غربالگری غیرپزشک را در چهارمحال و بختیاری داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مهندس سید راشد جزایری با اشاره به انجام غربالگری غیرپزشک برای ۵۳ هزار و ۳۷۴ نفری شهرستان اردل تا تاریخ ششم فروردین ماه سال ۹۹ افزود: تا این تاریخ ۵۳ هزار و ۶۲۰ نفر معادل ۱۰۰ درصد غربالگری شدند.
وی با بیان اینکه از جمعیت ۱۲۹ هزار و ۴۸۰ نفری شهرستان بروجن ۱۱۷ هزار و ۶۹۱ نفر معادل ۹۰ درصد غربالگری غیرپزشک شدند، ادامه داد: از ۲۷ هزار و ۸۵۵ نفر جمعیت شهرستان بن نیز ۲۷ هزار و ۹۱۸ نفر معادل ۱۰۰ درصد غربالگری شدند.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: ۳۸ هزار و ۸۷ نفر معادل ۱۰۰ درصد در شهرستان سامان غربالگری غیرپزشک شدند.
مهندس جزایری با تاکید بر اینکه از جمعیت ۱۰۳ هزار و ۵ نفری شهرستان فارسان ۹۸ هزار و ۲۴۰ نفر معادل ۹۵.۳۷ درصد و از جمعیت ۳۲ هزار ۸۰۴ نفری شهرستان کوهرنگ ۳۳ هزار و ۳۷۹ نفر معادل ۱۰۰ درصد غربالگری شدند، بیان کرد: همچنین ۴۹ هزار و ۲۵۲ نفر معادل ۱۰۰ درصد از جمعیت ۴۰ هزار و ۱۵۷ شهرستان کیار، ۱۵۲ هزار و ۱۰۱ نفر معادل ۶۶ درصد از جمعیت ۲۲۸ هزار و ۲۷۲ نفری شهرستان لردگان و ۲۴۲ هزار و ۱۲۷ نفر معادل ۸۰ درصد از جمعیت ۳۰۱ هزار و ۶۵۸ نفری شهرکرد غربالگری غیرپزشک شدند.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شهرکرد نرخ غربالگری ۸.۸۳ از ۱۰ را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده است
46

کد خبر 1370007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =