بسته های بهداشتی به خانوارهای دارای بیمار مبتلا به کرونا توزیع می‌شود

معاون بهداشتی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: بسته های بهداشتی توسط خانه فرهنگ شهید صدوقی یزد تهیه شده و با هماهنگی معاونت بهداشتی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

محمدرضا دهقانی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین در یزد اظهار کرد: با توجه به محدودیت در تعداد بسته های بهداشتی نسبت به اولویت بندی کردن خانوارها اقدام شد و خانوارهایی که بیمار مبتلا به کرونا دارند در اولویت دریافت این بسته های بهداشتی قرار گرفتند.
وی گفت: تا کنون یک هزار و 620 بسته شامل شوینده، دستمال کاغذی، ماسک و پکیج آموزشی از خانه فرهنگ صدوقی دریافت و توسط پایگاه های بهداشت در حال توزیع است.
دهقانی با بیان اینکه پایگاه سلامت، مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت روستاها و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در حال فعالیت برای مقابله با کرونا هستند، افزود: پیگیری بیماران مبتلا به کرونا که از بیمارستان مرخص می شوند و غربالگری در این مکان ها انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت در شرایط شیوع کرونا وظایف اصلی را بر عهده دارند، اظهار داشت: بیمارانی که مرخص شدند تا 14 روز بحث دارو مراقبت آنها با حوزه بهداشت است همچنین غربالگری تک تک خانوارها و افراد پر خطر همچون مادران باردار، بیماری قلبی و را انجام می دهند. 
دهقانی با بیان اینکه موثر ترین راه کنترل این بیماری غربالگری است، افزود: تاکنون 270 هزار نفر به وسیله سامانه 4030 وزارت بهداشت توسط پایگاه ها و مراکز بهداشت غربالگری شدند و اگر فردی با علایم مثبت کرونا پیدا شد تیم غربالگری برای پیگیری موضوع به محل اعزام و یا از فرد مشکوک به کرونا برای معایانات لازم دعوت می شود.
وی گفت مردم باید به این سامانه پاسخ دهند و در حال  حاضر غربالگری همه استان یزد همزمان در حال انجام است.

48

کد خبر 1370035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =