۱ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
سفارت ایران در چین جواب امریکایی ها را داد

ایرنا نوشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در واکنش به «توئیت های کذب سفارت آمریکا در چین و اتهام زنی های واهی به تهران» در توئیتی خاطر نشان کرد: «واشنگتن به این شکل در تلاش است تا افکار عمومی را از واقعیات منحرف کند».

در توئیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در پاسخ به یاوه سرایی هایی آمریکا آمده است:  «سفارت آمریکا در وبلاگ خود می خواهد کورکورانه درصدد تخریب چهره ایران باشد و متنی سراسر دروغ و باورنکردنی در توئیت های خود بکار برده است».

این توئیت می افزاید آمریکا با «انگ زدن به ایران و زیر سوال بردن واقعیات و تحریف حقایق» می خواهد به «تحریم های ظالمانه» خود علیه ایران مشروعیت ببخشد اما حقایقی وجود دارد که نمی توان آنها را بازگو نکرد.  

سفارت ایران در واکنش به توئیت آمریکا مبنی بر اینکه ایران با ۱۷۰ میلیارد دلار اقدام به خرید توتون و تنباکو بجای تامین تجهیزات پزشکی کرده است، خاطر نشان کرده است چطور ممکن است ایران یک سوم از تولید ناخالص داخلی خود را برای این منظور بجای تامین تجهیزات و مواد غذایی هزینه کند این شایعات هرگز باورکردنی برای دیگران نیست.

سفارت ایران ادامه داده است: آمریکا با تروریسم دولتی اقدام به ترور «سردار سلیمانی» فرمانده سپاه قدس کرد که با تروریست ها از جمله داعش می جنگید آمریکا به عراق به دلایل واهی حمله کرد و آن کشور را به خاک و خون کشید و منابع آن کشور ثروتمند را به هدر داد واشنگتن ۲ هزار میلیارد دلار هم در جنگ افغانستان در مدت ۱۹ سال هزینه کرد و بیش از ۱۰۰ هزار افغانی بی گناه را قربانی کرد.

سفارت ایران تاکید کرده است امروز آمریکا دیگر قادر به فریب دیگران نیست آمریکا قبل از اینکه کشورهای دیگر را به عنوان «تروریست» معرفی کند باید از تاریخ عبرت بگیرد.  

توئیت سفارت ایران در چین یاداوری کرده است: وقتی سیاستمداران آمریکا می گویند اقتصاد ملی برایشان مهمتر از جان سالمندان است و آمریکا نمی تواند بخاطر جان مردم اقتصاد را متوقف کند و نمایندگان آن کشور در فکر فروش سهام هستند و دولتمردان هم به فرافکنی مشغول هستند و یا دیگران را سرزنش می کنند، ایران در تلاش است با استفاده از تجربیات چین در مهار و کنترل بیماری، به مردم خود کمک کند و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهد و حتی مراکز خرید را به بیمارستان تبدیل کرده است آیا این ایران است که مردم را نادیده می گیرد؟ لازم است که آمریکا این مسایل و درسها را بار دیگر مرور کند.

سفارت ایران در پکن تصریح کرده است امروز بزرگترین مشکل ایران که برای مبارزه با همه گیری وارد میدان شده، «تحریم های غیرقانونی فزاینده آمریکا» است آنها چطور می توانند اقدامات غیرانسانی آمریکا را به نام مردم ایران بنویسند و کمبود تجهیزات پزشکی را سوء کارکرد از طرف ایران نشان دهند آنها گوش شنوایی برای شنیدن صدای جامعه بین المللی برای لغو تحریم ها ندارند آیا لازم نیست به آنها درس اخلاق داده شود؟.

سفارت ایران در چین در پایان توصیه کرده است آمریکا بجای تلاش برای مخدوش کردن چهره ایران و دروغ پردازی هایی نظیر موارد فوق و شایعه پراکنی، واقعیات را مورد توجه قرار دهد. 

312 310

کد خبر 1370300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =