مدیران برق: کرونا وقفه‌ای در تامین انرژی در فارس ایجاد نخواهد کرد

ایرنا نوشت : مدیران شرکت‌های برق شیراز و استان فارس بر لزوم تداوم تولید ، انتقال و توزیع برق تاکید کردند و اظهار داشتند در شرایط سخت همه‌گیری کرونا در این استان و سایر نقاط کشور ، وقفه‌ای در تولید و تامین برق ایجاد نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز روز یکشنبه اعلام کرد: این شرکت با برنامه‌ریزی دقیق، در شرایط خاص کنونی، آمادگی ۱۰۰ درصدی برای مقابله با کرونا را ایجاد کرده و در این راستا از تمام ظرفیت‌های نرم افزاری و سخت افزاری خود بهره برده است.

جلال زراعت پیشه با بیان اینکه اقدامات برنامه ریزی و تبیین شده در زمینه مقابله با کرونا شامل دو بخش درون و برون سازمانی تدوین شده و تداوم دارد، گفت: مهمترین و اصلی ترین برنامه ایجاد شرایطی برای جلوگیری از بروز هرگونه خاموشی در بخش‌های مختلف خصوصا نقاط حساس به ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده است.

وی توضیح داد: یکی از گام‌های مهم، توسعه خدمات غیرحضوری برای جلوگیری از مراجعه شهروندان، اعم از متقاضیان یا مشترکان با هدف انجام امور اداری بوده که طی ۲ ماه گذشته منجر به کاهش حداکثری مراجعات حضوری شده است.

زراعت پیشه اضافه کرد: اکنون تمام خدمات قابل ارائه توسط شرکت توزیع نیروی برق شیراز از طریق درگاه اینترنتی شرکت به ادرس shirazedc.co.ir  به شکل غیرحضوری قابل ارائه است و نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد.

وی ادامه داد: از اقدامات شاخص شرکت توزیع نیروی برق شیراز، توسعه فعالیت‌های گروه‌های خط گرم است تا با توجه به حضور شهروندان در منازل، هیچگونه خاموشی‌ نداشته باشیم و مشکلات را با روش‌های تخصصی و به شیوه عملیات خط برقدار رفع کنند.

زراعت پیشه گفت: تامین برق مطمئن و پایدار تمام نقاط تحت پوشش توزیع برق شیراز، خصوصا مراکز حساس نظیر بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمان، از اهم وظایف این شرکت بوده که طی این ایام به شکل ویژه در دستور کار قرار داشته است.

وی گفت: با تدابیری که از گذشته اندیشیده و اجرایی شده بود، گروه‌های خط گرم شرکت توزیع برق شیراز در سطح کشور دارای آمادگی مناسبی بوده و با بهره گیری از به روزترین تجهیزات و استفاده از نیروهای متخصص و توانمند، اقدامات شاخص و خدمات تاثیرگذاری را ارائه داده است.

زراعت پیشه افزود : از دیگر اقدامات مهم این شرکت برقدار کردن سایت قرنطینه و زباله سوز کرونایی در کوتاهترین زمان ممکن ، بازدید مستمر از کلیه خطوط و پستهای تغذیه کننده بیمارستانهای مرتبط با کرونا ، انجام کلیه عملیات اضطراری با رعایت حداکثر ضوابط ایمنی و بهداشتی ،تغییر در مدل شیفت بندی مرکز کنترل و اداره فوریت جهت تردد کمتر ،  بازدید مستمر از شبکه جهت اطمینان از  پایداری شبکه و حضور پیوسته  و شبانه روزی مسئولین دیسپاچینگ و بهره برداری به منظور خدمت رسانی بیشتر به مشترکین است.

زراعت پیشه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شرکت توانیر روشهای قرائت و اعلام کنتور توسط مشترکان بصورت خود اظهاری را اجرا می کند که برای اینکار نیاز به همراهی و همکاری مشترکان می باشد.

وی گفت: از ابتدای طرح موضوع شیوع کرونا اقدامات آموزشی لازم برای تمام نیروهای شرکت توزیع برق شیراز در دستورکار قرار گرفت و با استفاده از روش‌های مختلف و با تکیه بر دانش و تخصص دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اطلاعات لازم در اختیار پرسنل قرار گرفت.

  مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز همچنین گفت: از اقدامات مهم اجرا شده که به شکل روزانه در دستور کار قرار دارد، سم پاشی و ضدعفونی کردن ساختمان‌های اداری، ماشین‌آلات و تجهیزات مورد استفاده، ایستگاه‌ها و پست‌های تحت نظارت، با دقت و براساس اصول تدوین شده بهداشتی، بوده است.

زراعت پیشه با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق شیراز، در زمینه دانش تخصصی، تجیهزات و امکانات فنی و نیروی انسانی متخصص، در سطحی مناسب نسبت به سایر شرکت‌های همطراز در کشور قرار دارد، تاکید کرد: براساس پیش بینی‌های انجام شده، تمام خاموشی‌های با برنامه هم که با هدف بهسازی، نوسازی و رفع مشکلات فنی معمولا اعمال می شد، متوقف شده است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به اهمیت پیوستن تمام شهروندان به کمپین در خانه می‌مانم و ضمن قدردانی از شهروندان شیراز و استان فارس به واسطه رعایت تمام اصول توصیه شده بهداشتی، اعلام کرد که این شرکت نیز تمام امکانات و توانمندی‌های خود را برای تسهیل شرایط ماندن شهروندان در منزل، به کار بسته است.

فعالیت ۲۰۰ ایستگاه فوق توزیع و ۵۰ ایستگاه انتقال برق درفارس 

در شرایطی که جامعه ما با بیماری مهلک کرونا دست و پنجه نرم می کند متخصصان و کارشناسان تامین برق و انرژی در استان فارس با حضور در مراکز حساس ایستگاه‌های انتقال و فوق توزیع و نظارت بر سامانه های کنترل و بهره برداری ، چراغ تامین برق و انرژی را در این استان روشن نگه داشته اند.

 در روزهای گذشته با اجرای پویش در خانه ماندن و کاهش آمد و شد ها ضرورت تامین برق و انرژی به ویژه برای مصارف خانگی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است .

غلامرضا نصیری سرپرست شرکت برق منطقه‌ای استان فارس هم با تاکید بر لزوم تداوم پویش ماندن در خانه برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا اظهار داشت: خادمان مردم در شرکت برق منطقه ای استان فارس با تمام تلاش و توان می کوشند تا برق و انرژی مورد نیاز برای مصارف خانگی ، صنعتی و سایر موارد مصرف راتامین کنند.

 نصیری با بیان اینکه در هر نوبت کاری در شرکت برق منطقه ای استان فارس ۳۰۰ نفر اپراتور فعالیت می کنند گفت: ۹۰ نفر به صورت آماده به کار در گروههای تعمیراتی و ۳۰ نفر از معاونان و مدیران این شرکت به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات و ایجاد هماهنگی برای فعال بودن فرایند تامین برق و انرژی در استان فارس هستند.

سرپرست شرکت برق منطقه ای استان فارس خاطر نشان کرد: از جمله بخشهای فعال و تاثیر گذار در تامین برق و انرژی واحد دیسپاچینگ است ، کارشناسان و مدیران این حوزه با نظارت کامل و ۲۴ ساعته تلاش می کنند تا در شرایط حساس کنونی تامین برق دراین استان با خدشه مواجه نشود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۰۰ ایستگاه فوق توزیع و ۵۰ ایستگاه انتقال برق در استان فارس فعال است و در هر نوبت کاری در این مراکز بیش از ۵۲۰ نفر در کنار نیروهای پشتیبانی کننده فعالیت می کنند تا این چرخه فعال بماند.

شرکت برق منطقه ای فارس با برخورداری از ۱۵ هزارکیلومتر شبکه برق رسانی که حدود ۱۳ درصد کل کشور می باشد ، در بین برق های منطقه ای سراسرکشور مقام اول را دارا می باشد ، این شرکت با داشتن ۲۶۸ پست انتقال برق رسانی ، دررده دوم کشور قرار دارد.

این شرکت مسئولیت برق رسانی به دو استان فارس و بوشهر را به عهده دارد . برق فارس با ایجاد ظرفیت منصوبه تولید برق به میزان ۸۵۰۰ مگاوات در کشور، از موقعیت قابل توجهی برخوردار است و برق مازاد بر تولید خود را از طریق شبکه های انتقال به شش استان همجوار ، هرمزگان ، کرمان ، یزد ،اصفهان ، خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد منتقل می کند و در این زمینه نیز مقام سوم تولید برق در سطح کشوررا از آن خود کرده است.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

48

کد خبر 1370426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =