۴۰۰ فقره پرونده محیط زیستی در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تشکیل ۴۰۰ فقره پرونده تخلف محیط زیستی در سطح استان توسط اداره‌کل حفاظت محیط زیست در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان،  شهرام احمدی با اشاره به ارجاع ۴۰۰ فقره پرونده تخلف به مراجع قانونی، تصریح کرد: ۱۰۸ مورد تخلفات شکار صورت گرفته که از این تعداد ۳۱ مورد تخلفات شروع به شکار بوده که متخلفان در این موارد دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شده‌اند. وی افزود: در سال گذشته ۴۰۰ فقره پرونده تخلف محیط زیستی در سطح استان توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل شد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان کرد: با تلاش یگان حفاظت محیط زیست استان، ۷۰ قبضه اسلحه مجاز، غیرمجاز و جنگی،  ۲۸۷ مورد ادوات و وسایل شکار و صید غیرمجاز از متخلفان کشف، ضبط و تحویل مراجع قضایی شد.

احمدی ادامه داد: ۵۰ مورد احیا و بازگرندان حیات وحش به دامان طبیعت که در حوادث طبیعی زخمی و در مراکز مجاز تحت درمان و مداوا قرار گرفته‌اند، بخش دیگری از فعالیت این اداره‌کل بود.

وی اضافه کرد: در خصوص برخورد با آلودگی‌های زیست محیطی ۳۱ مورد با موضوع بی‌توجهی به تذکرات تشکیل شده است همچنین در سال گذشته آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست نسبت به سال ۹۷،  %۱۴کاهش داشته‌ است.

احمدی عنوان کرد: از فرمانده یگان حفاظت استان در سال گذشته به پاس خدمات ارزشمند در حفاظت و حراست از عرصه های طبیعی توسط سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور تقدیر شد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: علاوه بر زحمات پرسنل، برقراری کشیک شبانه و شیفت مربوط به اطفای حریق، تجهیز پاسگاه‌های حفاظت محیط زیست و کمک‌های استانداری استان، ستاد مدیریت بحران، مشارکت جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد تأثیر مهمی در حفظ محیط زیست استان داشته است.

گفتنی است ،استان چهارمحال و بختیاری دارای ۸ منطقه چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست شامل: یک اثر طبیعی ملی، یک پارک ملی، یک پناهگاه حیات وحش و پنج منطقه حفاظت شده است.

46

کد خبر 1370680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =