آذربایجان‌ غربی به رتبه نخست بسیج ملی غربالگری کرونا رسید

استاندار آذربایجان‌غربی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور با اشاره به اینکه در بحث بسیج ملی غربالگری تاکنون از جمعیت سه میلیون نفری تحت پوشش، دو میلیون و ۹۳۷ هزار نفر غربالگری کرونا شدند گفت: در این زمینه در جایگاه نخست کشور قرار گرفته‌ایم.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان غربی ؛ محمدمهدی شهریاری بعد از ظهر امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات استان در زمینه بیماری کرونا و با بیان اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی 18 جلسه ستاد استانی برگزار شده است اظهار کرد: همچنین دو هزار و 300 تخت بیمارستانی برای شرایط حاد احتمالی آماده شده است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه اقدامات دولت تدبیر و امید در بحث بهبود شاخص‌های درمانی در آذربایجان‌غربی قابل تقدیر است بیان کرد: متوسط برخورداری از تخت بیمارستانی در استان زیر یک درصد بود که اکنون به 1.6 درصد رسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه از سفر سال گذشته هیات دولت به استان تا به امروز 900 تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های استان اضافه شده است افزود: هم اکنون نیز 650 تخت بیمارستانی نیز آماده افتتاح و هزار تخت دیگر در دست احداث است.

وی با بیان اینکه هم اینکه سه واحد تولیدی الکل و 16 واحد تولید مواد ضدعفونی در استان فعالیت دارند گفت: خوشبختانه تقریبا در حال حاضر داروخانه های استان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند و روزانه یک میلیون جفت دستکش در استان تولید می شود.

شهریاری با اشاره به راه‌اندازی بیمارستانهای صحرایی در ارومیه، مهاباد و سردشت تصریح کرد: در پیرانشهر نیز به زودی بیمارستان راه‌اندازی می‌شود و تعداد تخت‌های بیمارستان صحرائی به 600 تخت می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در تمام شهرهای استان استراحتگاه ایجاد شده است بیان کرد: و در حال حاضر 30 بیمار بهبود یافته از کرونا در این استراحتگاه‌ها روند درمان را طی می‌کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر 82 تخت آی سی یو و 92 تخت سی سی یو و 405 تخت اورژانس خالی در استان وجود دارد و خوشبختانه امکانات خوبی در این زمینه فراهم شده است.

شهریاری با ابراز تاسف از اینکه هم اکنون هفت پزشک و 19 پرستار استان درگیر بیماری کرونا شده‌اند گفت: خوشبختانه روند درمان آنها به خوبی طی می‌شود.

وی با بیان اینکه متوسط مبتلایان نسبت به جمعیت استان 19.5 است اظهار کرد:از این لحاظ در رتبه خوب 24 کشوری قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دو دلیل اصلی ابتلای جمعیت استان به کرونا، شهرهای آلوده استان های همجوار و مسافرت های موردی ایام عید بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بحث بسیج ملی غربالگری تاکنون از جمعیت سه میلیون نفری تحت پوشش، دو میلیون و 937 هزار نفر غربالگری کرونا شدند و در این خصوص در جایگاه نخست کشور قرار گرفته‌ایم.

شهریاری با تاکید بر تکمیل انبارهای 180 فروشگاه زنجیره‌ای از  اقلام ضروری بیان کرد: خوشبختانه این اقلام برای چند ماه دیگر ذخیره‌سازی شده و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

48

کد خبر 1370875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =