۰ نفر
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
کاهش ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به کاهش بیش از ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلات مالی در ادامه پروژه‌ها از شرکت‌های هواپیمایی خواست که به تعهدات جاری و سنواتی خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمیدرضا سیدی با اشاره به کاهش بیش از ۸۰ درصدی درآمدهای شرکت در پی وقوع بیماری کرونا و تعطیل شدن پروازهای داخلی و بین المللی عنوان کرد: به دنبال لغو پروازها و نیز تعطیلی کسب و کارهای فرودگاهی، درآمد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به کمتر از ۲۰ درصد درآمد ماهیانه رسیده و در اسفند ماه ۹۸ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان ضرر متحمل شده است.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: اسفند ماه ۹۸ تعداد پروازهای فرودگاه‌های کشور حدود ۴۰ درصد و تعداد مسافران بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت و فروردین امسال نیز با کاهش بیشتری مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: حدود ۳۰ هزار نفر به طور مستقیم شاغل در بخش‌های مختلف فرودگاهی هستند که از این تعداد حدود ۷۰۰۰ نفر شاغل و بهره بردار غرفه‌ها و اماکن تجاری فرودگاه‌ها را شامل می شوند و به عنوان شرکای اقتصادی فرودگاه‌ها مسوولیت ارایه خدمات جنبی به مسافران را بر عهده دارند.

سیدی با اشاره به اینکه در پی کاهش پرواز و مسافر فرودگاه‌ها، کسب و کار شرکای اقتصادی شرکت تعطیل شده و یا در آستانه تعطیلی است، گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تلاش می کند تا حد امکان از بیکار شدن این افراد جلوگیری کند و از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به شرکت‌های طرف قرارداد برای حفظ این کارکنان استفاده می کند. حفظ نیروی انسانی شرکت‌ها مهمترین شاخص همکاری و مساعدت فرودگاه‌ها است .

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در حالی که تمام فرودگاه‌های کشور حتی در صورت نداشتن پرواز، برای شرایط اضطراری و حوادث غیر مترقبه و نیازهای استان‌ها ناچار به آمادگی برای ارایه خدمات بوده و هیچ فرودگاهی در کشور بسته نشده است، اعلام کرد؛ در بیشتر فرودگاه‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و حفظ بهداشت محیط و مسافران، هزینه های جاری افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

به گزارش فارس وی تاکید کرد: در این شرایط سخت و با توجه به ضرورت تامین نیازهای جاری و پرسنلی فرودگاه‌ها و نیز معضلات پیش روی ناشی از انجام تعهدات قراردادی بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومانی پروژه در حال انجام، در تلاش برای تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران و تامین کنندگان بخش خصوصی هستیم.

 سیدی اظهار امیدواری کرد؛ شرکت‌های هواپیمایی که طی سال های گذشته در پی آزادسازی نرخ بلیت در شرایط مناسبی بوده اند ضمن توجه به بدهی‌های انباشته با استفاده از سیستم‌های مالی دولتی و بانکی و ذخیره‌ای اندوخته خود به یاری فرودگاه‌ها بشتابند تا فرودگاه‌های کشور با مشکلات بیشتری مواجه نشوند.

۲۲۳۲۲۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1370980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =