استاندار همدان: فاصله‌گذاری اجتماعی نتیجه مطلوبی در فضای اجتماعی استان همدان به همراه داشته است

استاندار همدان گفت: ستاد استانی مبارزه با کرونا در نهایت تلاش، همه مصوبات ستاد ملی را بلافاصله در دست اقدام قرار داده و همه آن‌ها را در قالبی بومی، به صورت منسجم و منظم در سطح استان اجرا کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی، در ارتباط ویدئو کنفرانسی رحمانی فضلی، وزیر کشور با استانداران با اعلام اینکه دستورالعمل اجرایی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همزمان با کشور در این استان آغاز شد و همه نیز باید نسبت به اجرای آن پایبند باشند، افزود: استقبال خوبی از طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم همدان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بنابر دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا این طرح تا ۲۰ فروردین در استان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در استان همدان نیروهای مراقبت از سلامت مردم در ۲۷ نقطه ثابت و ۲ نقطه سیار، به صورت شبانه روزی، در حال کنترل همه ورودی‌ها و خروجی‌های استان هستند. 

استاندار همدان با اشاره به اینکه همکاری‌ و هم‌افزایی قابل ملاحظه‌ای بین اعضای ستاد استانی پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در استان همدان برقرار است، گفت: برای اجرای این مهم، همه فرمانداران را بسیج کرده‌ایم تا غربال‌گری را با جدیت تمام نظارت و پیگیری کنند و از مردم نیز درخواست شده، صبور باشند و برای حفظ سلامت خود و جامعه روز طبیعت( ۱۳ فروردین) را نیز در خانه بمانند.

وی اضافه کرد: تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت کل استان همدان غربال‌گری شده اند که الحمدالله روند رشد بیماری مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان روبه کاهش است.

 شاهرخی افزود: از زمان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکنون مصرف بنزین در استان همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد کاهش یافته است.

46

کد خبر 1371041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =