نظارت مستمر بر روند تعطیلی اصناف غیرضرور خرم‌آباد

رئیس سازمان صمت لرستان از نظارت مستمر بر روند تعطیلی اصناف غیرضرور خرم‌آباد خبر داد.

 به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «محمدرضا صفی خانی» گفت: ۵ اکیپ به صورت مستمر بر تعطیلی اصناف غیر ضرور در مرکز استان نظارت کرده و در سایر شهرستانها نیز این امر به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

وی افزود : با توجه به مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا مبنی بر بسته بودن اصناف غیر ضرور تا پایان ۱۵ فروردین ماه این امر مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

رییس سازمان صمت لرستان ادامه داد: در همین راستا طی جلسه هماهنگی که روز گذشته با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی، نماینده دادستان، بسیج اصناف و سایر دستگاه ها برگزار شد، مقرر شد تا نظارت‌ها به صوت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

صفی‌خانی عنوان کرد: در همین راستا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در شهر خرم آباد ۵ اکیپ متشکل از دستگاه ها و نهادهای مختلف به صورت مستمر بر نحوه تعطیلی اصناف غیر ضرورو نظارت می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در اولین روز کاری سال ۹۹ با همکاری بسیار مناسب اصناف شاهد تعطیلی اغلب واحدهای صنفی غیر ضرور در سطح شهر خرم آباد بودیم و باید از صاحبان واحدهای صنفی تقدیر و تشکر کرد.

رییس سازمان صمت لرستان عنوان کرد: با توجه به اهمیت سلامت جان شهروندان روند تعطیلی اصناف غیر ضرور تا پایان ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و اکیپ های نظارتی نیز به صورت مستمر بر روند تعطیلی واحدهای صنفی نظارت می کنند و با افراد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.


مسئول کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد مقابله با بیماری کرونای لرستان عنوان کرد: این اکیپ ها در تمامی مناطق شهر به خصوص هسته مرکزی همچون خیابان علوی، شریعتی، سبزه میدان تا شهدا، مطهری و خیابان انقلاب بازرسی و نظارت خواهند کرد و امیدواریم روند همکاری اصناف تا پایان ۱۵ فرودین ادامه داشته باشد.

صفی خانی گفت: امروز نیز با توجه به اخطارات لازم به جز چندین مورد که واحد صنفی خود را باز کرده بودند و این امر منجر به پلمپ شد اصناف غیر ضرور تعطیل بوده و مشکل چندانی نداشتیم و باید از ارگان ها و نهادهای متخلف تقدیر و تشکر کرد.

وی بیان کرد: در شهرستانهای دیگر استان نیز نظارت ها به صورت مستمر انجام می شود تا شاهد تعطیلی اصناف غیر ضرور باشیم.


رییس سازمان صمت لرستان اظهار کرد: البته این تعطیلی شامل اصناف عرضه کننده مواد غذایی، آشامیدنی، بهداشتی و کالاهای ضروری و اساسی نخواهد بود، همشهریان می توانند در صورت مشاهده فعالیت اصناف غیر ضرور مراتب را به این سازمان و اتاق اصناف گزارش دهند تا در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

46

کد خبر 1371079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =