توصیف سفیر ایران در صربستان از بازی ریاکارانه امریکا

ایرنا نوشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان تاکید کرد: تحریم ها علیه ایران علاوه بر نشانه گرفتن سلامت هموطنانمان، نشان داد که ادعای حمایت از مردم کشورمان از سوی آمریکا فقط یک بازی برای فریب افکار عمومی جهانی بوده است.

= « رشید حسن پور» با ارسال پیامی به ایرانیان مقیم این کشور ضمن قدردانی از آنان در ابراز همدردی و همبستگی با مردم کشورمان در مبارزه با ویروس کرونا افزود: اکنون امیدواریم به لطف خداوند متعال و با برنامه ریزی های انجام شده از سوی نهادهای کشور، بسیج اراده ها و بهره مندی مناسب از سرمایه های ارزشمند علمی، تحقیقاتی و مدیریتی کشور و همچنین با بهره برداری از مشارکت های مردمی و همراهی مردم با برنامه های اعلام شده، بیماری ناشی از ویروس کرونا کنترل و بلافاصله رفع آن از کشور را به یکدیگر مژده و بشارت دهیم.

"جای بسی خوشبختی است که وطن ما در مبارزه با این بیماری همه گیر، شاهد نتایج و توفیقات امیدبخش و قابل قبولی بوده است."

سفیر کشورمان همچنین از همراهی های مسئولانه هموطنان مقیم صربستان که در اشکال مختلف ابراز همدردی و همبستگی کرده، مخصوصا از متخصصان عزیز ایرانی که بدون هیچ گونه چشم داشتی تجربه و ماحصل تحقیقات علمی و پژوهشی خود را برای عرضه به بخش درمان کشور ارائه کرده اند، صمیمانه تشکر و قدردانی بعمل آورد.

حسن پور اضافه کرد:  هموطنان فهیم و ارجمند ما در صربستان از همان ابتدای اعلام شیوع این بیماری، اقدامات پیشگیرانه و توصیه ها و دستورات بهداشتی را جدی گرفته و همکاری و همراهی قابل تحسینی داشته اند. لذا تمنا می کنیم این همراهی و مواظبت ها را کماکان ادامه دهند تا انشالله جمیع هموطنان محترم از گزند این مرض مسری به دور بمانند. سفارت و اعضای نمایندگی را در کنار خود و از خود بدانید و مطمئن باشید با تمامی امکانات و درحد مقدورات در خدمت ایرانیان عزیز خواهیم بود.

وی در این پیام اضافه کرد: موفقیت در امر خطیر مبارزه با آفتی چون ویروس کرونا،  هم صدایی و همکاری را طلب می کند. به نظر می رسد در این شرایط خاص، از جمله رسالت های ما ایرانیان خارج از کشور، تقویت امید و روحیه مردم وطن است.

سفیر کشورمان خاطر نشان کرد: ویروس کرونا اکنون به یک چالش اساسی در جهان تبدیل شده و به تبع آن، کشور عزیزمان نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کند. این روزها تحریم ها علاوه بر نشانه گرفتن سلامت ایرانیان، نشان داده  که ادعاهای حمایت از مردم ایران فقط یک بازی از سوی آمریکا برای فریب افکار عمومی جهانی بوده است.

"درک این واقعیت ما را بدین سمت رهنمون می سازد که فقط با همدلی و مسئولیت پذیری ملی می توانیم بر مشکلات فائق آئیم. مبارزه ملی کادر درمانی کشورمان با ویروس کرونا طی هفته‌های اخیر ثابت کرد که ایران عزیز با داشتن فرزندان غیور خود در اقصی نقاط جهان می تواند مشکلات را به فرصتی بزرگ تبدیل کند."

حسن پور در انتهای این پیام نوشت: با عنایت خداوند و با تدبیر، امید و همدلی همگان، این بیماری را شکست خواهیم داد و از روزهای سخت همچون گذشته عبور خواهیم کرد.

312 310

کد خبر 1371618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =