آمادگی ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به توزیع دستکش‌های یکبارمصرف در بسته‌بندی کم تعداد از هفته آتی در داروخانه‌های استان گفت: ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی خالی برای بیماران کرونایی در استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده در نشست خبری با اصحاب رسانه با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و ارائه آموزش‌های لازم جهت قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، گفت: هم‌اکنون ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی استان خالی است ضمن اینکه با توجه به وضعیت موجود بیمارستان‌های خصوصی وارد چرخه نشده‌اند با این حال تمام تمهیدات لازم برای درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در استان اندیشیده شده است.

وی با اشاره به نگهداری ۳۰ نفر در نقاهتگاه های استان، خاطرنشان کرد: در عرض ۴۰ روز گذشته از اولین نمونه مثبت کرونا تاکنون، ۲۳ جلسه ستادی استانی و ۱۸ جلسه دانشگاهی برگزار شده است.

وی گفت: روز طبیعت یک حرکت فرهنگی عظیم از سوی مردم در استان رخ داد بطوریکه باید از همه مردم بویژه کمپین‌ها و رسانه‌ها جهت ترغیب به در خانه ماندن قدردانی کنیم.

وی با اشاره به غربالگری ۹۰ درصد افرادی که در سامانه سیب ثبت نام کرده‌اند، گفت: شرکت کنندگان در طرح غربالگری در سطح استان را معادل ۸۹ درصد جمعیت ۱۶ شهرستان و ۸۶ درصد جمعیت شهرستان خوی بوده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: ایثار و جهاد پرسنلی که با بیماران کرونایی کار میکنند، با کمترین توقعات ستودنی است ضمن اینکه هتل مروارید در ارومیه و در سایر شهرستان مجتمع‌های خانه معلم برای پرسنل بیمارستان‌های درگیر با کرونا آماده کرده‌ایم؛ و کارکنان به صورت اختیاری می‌توانند از امکانات استفاده کنند.

آقازاده گفت: تست های مربوط به ایرانیانی که دیروز از ترکیه و از طریق مرز بازرگان وارد ایران شده، گرفته شده و در سامانه ثبت گردیده است.

آقازاده از تولید دستکش‌های یکبارمصرف در بسته‌بندی هایی با تعداد اندک در داروخانه های سطح استان خبرداد و گفت: این بسته‌ها از هفته آتی توزیع خواهد شد.

وی با رد وجود زندانیان مبتلا به کرونا در استان گفت: امروز مطمئن هستیم بعد از ۶ سال وضعیت بیمارستان های استان به مرحله ای رسیده است، که بتوانیم در بحران جوابگو باشیم.

وی اضافه کرد: پسماندهای بیماران مبتلا به بیماری کرونا، به صورت جداگانه توسط شهرداری جمع آوری و دفع می گردد.

48

کد خبر 1371857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =