اجرای طرح غربالگری کرونا برای کارتن خواب‌های استان البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز، گفت: طرح غربالگری علائم اولیه ویروس کرونا در پاتوق‌ها و محل استقرار معتادین و کارتن خواب‌های استان البرز انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز، گفت: طرح غربالگری علائم اولیه ویروس کرونا در پاتوق‌ها و محل استقرار معتادین و کارتن خواب‌های استان البرز انجام شد.

اسدالله حیدری اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا اداره کل بهزیستی استان البرز با تدوین تمهیداتی تلاش کرد تا از شیوع ویروس کرونا در بین مددجویان خود جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه ملزومات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بین ۱۲۲ مرکز وابسته به این اداره کل توزیع شد، بیان کرد:  این اقلام شامل، ضد عفونی بدن، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی سطوح بود که با مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال خریداری و بین مراکز توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما مراکز اقامتی میان مدت، مراکز درمانی و کاهش اعتیاد وابسته به اداره کل بهزیستی استان بود که در این راستا اقدامات مختلفی انجام شد، بیان کرد: کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی و پیشگیری از ویروس کرونا با مبلغ سه میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریال بین ۷۷ مرکز اقامتی میان مدت و همچنین مبلغ هشتصد و شصت میلیون ریال نیز بین کلیه مراکز درمان و کاهش اعتیاد این اداره کل جهت تهیه ملزومات مورد نیاز مقابله با این بیماری داده شد.

حیدری عنوان کرد: طرح آگاهی سازی و آموزش پیشگیری از بیماری کرونا در پاتوق و محل استقرار معتادین کارتون خواب‌ها توسط مراکز گذری و  تیم‌های ثابت و سیار در سطح استان اجرا شد.

وی تصریح کرد: در این مناطق خدماتی مانند غربالگری اولیه بیماری کرونا، توزیع اقلام بهداشتی، ضد عفونی محل، توزیع پوشاک، غذای گرم و میوه ارائه شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما ویژه محلات آسیب پذیر و حاشیه استان بود  که توسط ۱۵ گروه همیار سلامت روان اجتماعی در ۱۵ محله انجام شد.

حیدری با اشاره به تولید دو هزار و ۵۰۰ ماسک توسط موسسه مهر مائده و توزیع بین محلات، گفت: همچنین هزار و ۲۰۰ بسته مواد ضد عفونی کنند بین ساکنین این محلات توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به اینکه شیوع این ویروس تبعات روانی در جامعه دارد، افزود: در راستای ارائه خدمات ویژه آسیب‌های روانی این بیماری در جامعه خط مشاور تلفنی ۱۴۸۰ حتی در روزهای جمعه و تعطیل برای ارائه خدمات فعال شدند.

وی اظهار داشت: تعداد مشاوران  از ۱۰ به ۱۴ نفر افزایش دادیم و مشاورین در سه شیفت ۸ صبح تا ۱۲ شب خدمات ارائه می کنند و تا کنون ۸۳۰ نفر از خدمات مشاوره ای با موضوع کرونا در استان البرز بهره مند شدند.

48

کد خبر 1372196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =