اقدامات کمپین نفس برای عبور از بحران کرونا در خوزستان

ایسنا نوشت ؛پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا (نفس)، از زمان ورود این ویروس به کشور فعالیت خود را آغاز کرد و این پویش، در حال انجام اقدامات موثری در زمینه تامین اقلام مورد نیاز بخش درمانی استان است.

عدنان موسی پور، یکی از اعضای کمپین نفس  اظهار کرد: پس از شکل‌گیری این کمپین و تشکیل کارگروه‌های اجرایی آن، نیازهای ضروری بخش درمانی در شهرهای مختلف استخراج شد و بر اساس نیاز، اقلام مورد نیاز شامل تجهیزات پزشکی و درمانی تهیه و اقداماتی نیز در زمینه ضدعفونی کردن معابر پرتردد شهری انجام شد.

وی افزود: در استان خوزستان، نیازهایی شامل تجهیزات پزشکی، اقلام بهداشتی، تجهیزات ضدعفونی بیمارستانی، ماسک، لباس مخصوص و موارد مشابه، وجود دارد که به تدریج و با مشارکت فعالان اقتصادی، در حال تامین است.

موسی پور تصریح کرد: تاکنون اقلامی از جمله ماسک n۹۵، دستگاه تب سنج، اکسیمتر، دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا، لباس ایزوله و موارد دیگر به بیمارستان های رازی، میلاد و ابوذر در اهواز اهدا شده است و به زودی نیز تجهیزات دیگری در بیمارستان‌ها توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: ضدعفونی اماکنی مانند پایانه های مرزی نیز از دیگر فعالیت های کمپین نفس در خوزستان بوده است. همچنین با توجه به اینکه تامین سلامت کادر درمانی بسیار اهمیت دارد، کمپین نفس در حال تامین اقلام ضروری مانند ماسک N۹۵ برای کادر درمانی استان است و به‌زودی این اقلام نیز در اهواز و دیگر شهرستان‌ها توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: این کمپین به هیچ گروه یا نهادی وابسته نیست و صرفا افراد توانمند اقتصادی و فعالان بخش خصوصی با هدف عمل به مسئولیت اجتماعی خود، این کمپین را تشکیل داده اند، بنابراین از همه فعالان بخش خصوصی برای مشارکت در کمپین نفس و کمک به تامین تجهیزات مورد نیاز بخش درمانی استان خوزستان دعوت می کنم.

۴۸

کد خبر 1372213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =