انتشار اقدامات ضد کرونایی شهرداری مشهد در سامانه جهانی متروپلیس

ایرنا نوشت : سازمان جهانی متروپلیس اقدامات شهرهای عضو این سازمان از جمله شهرداری مشهد را در مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا منتشر کرد.

پلتفرمی برای تبادل تجارب شهرها در خصوص مبارزه با کرونا و بیماری‌های فراگیر مشابه راه انداخته و از اعضای خود خواسته اقدامات خود را در این زمینه برای استفاده سایر شهرهای جهان به اشتراک بگذارند. 

بر اساس این گزارش، این پلتفرم با عنوان "شهرها برای بهداشت جهان” راه‌اندازی شده که شهرداری کلان‌شهرها اقدامات خود را در خصوص برنامه‌های انجام‌شده اطلاع‌رسانی می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات شهر مشهد نیز توسط گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی تخصصی شهرداری مشهد، طی دو گزارش مجزا ارائه شد.

شهردار مشهد پیش از این اعلام کرده بود طی نامه‌ای برای اعضای متروپلیس یا همان انجمن کلانشهرهای جهان که مشهد هم از اعضای هیات مدیره آن است از آنها اقدام عملی در راستای برطرف کردن خطرات ناشی از تحریم‌های بی‌رحمانه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا را خواستار شدیم.

اتحادیه کلانشهرهای مهم جهان موسوم به "متروپلیس" سال ۱۹۸۴ میلادی با ۱۳۷ عضو و با هدف ارائه راه حل برای مشکلات کلانشهرها به ابتکار شهرداری پاریس بنیانگذاری شد و در سال ۱۹۸۵ در مونترال کانادا آغاز به کار کرد.

۴۸

کد خبر 1372226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =