روشن: بعضی از بازیکنان پرسپولیس کارمند ساواک بودند!

حسن روشن در خصوص حواشی به وجود آمده پیرامون موسسان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: مرحوم عبده همیشه مسلح بود و آن‌قدر در رژیم قبل نفوذ داشت که به او اجازه حمل سلاح داده بودند!

روزنامه خبر ورزشی نوشت: پخش برنامه‌ای پیرامون استقلال و پرسپولیس در شبکه ورزش بازتاب رسانه‌ای وسیعی داشت و کار را به اعتراض تند آبی‌ها به تلویزیون کشاند. حسن روشن در این ارتباط دست به افشاگری بی‌سابقه‌ای زد. در ادامه ادعاهای پیشکسوت استقلال را مرور می‌کنیم:

کارمندان ساواک
یکی از مواردی که طی سال‌های اخیر توسط عده‌ای مطرح می‌شود، این است که تاج (استقلال) تیم درباری بود، اما پرسپولیس ساختاری مردمی داشت. ادعایی که اصلاً صحت ندارد، چون در تیم ما فقط مرحوم عزت جانملکی، شادروان غلامحسین مظلومی و علی‌آقای جباری شغل دولتی داشتند و بقیه ما یا شغل آزاد داشتیم یا بیکار بودیم، ولی پرسپولیسی‌ها به واسطه روابطی که مدیران آن‌ها داشتند، یا در وزارت امور خارجه بودند، یا کارمند سازمان برنامه و بودجه محسوب می‌شدند. چند نفر از بازیکنان پرسپولیس هم کارمند ساواک بودند! بله، کارمند ساواک بودند. البته شکنجه‌گر نبودند بلکه کارمند بودند. خود مرحوم عبده همیشه مسلح بود و آنقدر در رژیم قبل نفوذ داشت که به او اجازه حمل سلاح داده بودند. خب چنین آدمی با این نفوذ و قدرت چطور می‌توانست توسری‌خور مدیران وقت استقلال باشد؟

تاج گل
ما چند بار با مدیرعامل وقت خودمان در قبل از انقلاب دچار اختلاف نظر شدیم و اصلاً این طوری نبود که هر دقیقه بتوانم او را ببینم. حداکثر سالی یک بار می‌دیدمش. در مورد همان بازی معروف ۶تایی سال ۵۲ دقیقاً یک روز بعد از مسابقه، مدیرعامل استقلال یک تاج گل بزرگ برای تبریک به باشگاه پرسپولیس فرستاد. عکس این گل در روزنامه کیهان چاپ شد. یک روز بعد از آن، یعنی دقیقاً روز یکشنبه نیز مدیرعامل استقلال برای پرسپولیسی‌ها در ساختمان بانوان باشگاه که هم‌اکنون مجموعه ورزشی حجاب تلقی می‌شود، جشن گرفت! حالا شاید هم برای انتقاد از ما، دست به چنین کاری زد. به هر حال طرح چنین مسائلی در حال حاضر یک بی‌معرفتی تمام‌عیار است و عده‌ای می‌خواهند استقلال و پرسپولیس را به جان هم بیندازند.

این مطلب را هم از دست ندهید: محرمی: هر جا نشست گفت برای مجتبی خانه گرفتیم

43503

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1372756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =