«عجم‌بند» چگونه برای «بریم بسازیم» خواند؟ /  موسیقی تیتراژ

کارگردان برنامه تلویزیونی «بریم بسازیم» از چگونگی ساخت موسیقی تیتراژ این برنامه توسط «عجم بند» و ساخت موسیقی توسط این گروه برای یک برنامه ایرانی برای اولین بار صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی ماهان کارگردان برنامه تلویزیونی «بریم بسازیم» که نوروز 99 از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت، در گفت وگو با خبرآنلاین در خصوص موسیقی تیتراژ این برنامه و ساخت آن توسط "عجم بند" اظهار داشت: شخصا برای من موسیقی اهمیت بسیار زیادی دارد و از آنجائیکه در زمینه موسیقی دستی هم بر آتش دارم و با اهالی موسیقی روابط خوبی دارم، همیشه عوامل برنامه‌هایی که می‌سازیم مسئولیت موسیقی را به من می‌سپارند. و در مورد «بریم بسازیم» نیز از مدت‌ها قبل من شروع به جست‌وجو برای موسیقی تیتراژ کرده بودم. بدلیل اینکه یک تجربه بسیار خوب در «ضدگلوله» داشتیم و اولین حضور تلویزیونی کاوه آفاق برای این برنامه بود و برای اولین آن مدل موسیقی با خط‌شکنی ما در تلویزیون اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به تجربه موفق «ضدگلوله» برای «بریم بسازیم» هم قصد خط‌شکنی داشتیم و به یک تم فکر می‌کردم و دنبال یک حال و هوای فولک در موسیقی این برنامه بودم. در ذهنم تلفیقی از موسیقی فلکلور و رپ بود که اصلا هم به یاد «عجم بند» نبودم اما پس از جست‌وجوهای فراوان یاد این گروه افتادم و متوجه شدم چقدر سبک فعالیت این گروه با ذهنیت من همخوانی دارد.

ماهان در ادامه با اشاره به اینکه تحقق همکاری با «عجم بند» حکم رها کردن تیر در تاریکی را داشت، تصریح کرد: «عجم بند» گروهی بودند که در لندن مشغول به کار بودند و بعد از اینکه دوباره کارهایشان را گوش دادم، گفتم چقدر حال و هوای کارهایشان با چیزی که ما برای «بریم بسازیم» مدنظر داریم همخوانی دارد اما بدلیل همین فعالیت در خارج از کشور اول فکر کردیم که قابل دسترس نیستند. مدتی بعد نمونه کارهای این گروه را در گروه تولید برنامه گذاشتیم که با استقبال خیلی خوب بچه‌ها و بخصوص مهرداد صالح مجری طرح برنامه مواجه شد. یک ایده خیلی اولیه مطرح شد که ای کاش بشود با «عجم بند» کار کرد و همین نقطه شروعی برای پیگیری مجوزها و رها کردن تیر در تاریکی شد که واقعا امید خیلی کمی به تحقق این ماجرا داشتیم. در نهایت مذاکرات مختلفی انجام شد و با زحمت مجری طرح برنامه در فضای مجازی ارتباطی با این گروه برقرار کردیم و متوجه شدیم که امین عجمی سرپرست این گروه چند ماهی است که به ایران آمده و «عجم بند» را می‌خواهد مجدد در ایران شکل بدهد.

کارگردان برنامه «بریم بسازیم» در خاتمه اظهار داشت: واقعا امکان همکاری با «عجم بند» برای ما اتفاق عجیب و باورنکردنی بود و بلافاصله قرارهای کاری گذاشته شد و با امین عجمی جلسه گذاشتیم و خوشبختانه این هنرمند بسیار همراه و نزدیک به فضای ذهنی و کاری ما بود و باوجود اینکه از کودکی در انگلستان زندگی کرده بود اما آشنایی و مطالعات بسیار خوبی درباره فرهنگ و موسیقی ایرانی دارد و در واقع شانس و اقبال با ما یار بود تا اولین کار جدی «عجم بند» در ایران با تیتراژ برنامه «بریم بسازیم» شنیده شود که انصافا هم بازخوردهای خوبی از آن گرفتیم و از شکل‌گیری این همکاری بسیار خوشحال هستیم.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1372933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =