کشورهمچنان روزهای پیک بیماری کرونا را پشت سر می گذارد

ریاست دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه، کشور و استان‌ همچنان روزهای پیک بیماری را پشت سر می گذارند، از هم استانیان خواست این مدت باقی مانده از روزهای اوج شیوع بیماری را با رعایت نکات بهداشتی و توجه به منع تردد غیر ضروری در خیابان ها و معابر به سلامت سپری نمایند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر مجید شیرانی افزود: تمام تلاش سیستم بهداشت و درمان استان پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ و حرکت به سمت منحنی تپه ای شکل با ارتفاع کم بوده است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با همراهی مردم و همکاری خوب مسئولین و همت کادر بهداشتی و درمانی استان، طی روزهای گذشته با شیوع بالا و اوج ناگهانی بیماری رو به رو نبودیم و طبق پیش بینی ها، اوج بیماری در روزهای پایانی اسفند ۹۸ و روزهای ابتدای فروردین ماه جاری بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، با بیان اینکه هنوز چند روزی از روزهای پیک بیماری باقی مانده است افزود: هم اکنون با بیشترین بیماران دارای علایم و بدون علایم در سطح جامعه روبه رو هستیم و این موضوع حساسیت توجه به نکات خود مراقبتی و توجه به توصیه ی جدی و موثر "در خانه ماندن" را مضاعف می نماید.
دکتر شیرانی، ادامه روند فاصله گذاری اجتماعی را برای کنترل بیماری و باقی ماندن در وضعیت ثبات لازم دانسته و افزود: نباید خستگی موجب شود تا تلاش همگانی برای مقابله با کرونا بی ثمر بماند.
وی عدم توجه به نکات بهداشتی و افزایش تردد در خیابان و هرگونه تجمع، را موجب شیوع ثانویه بیماری و مشکل شدن مهار بیماری نوپدید کووید ۱۹ دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در ادامه به تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان در هفدهمین روز از فروردین  ماه ۹۸ پرداخت و افزود: از شیوع کرونا در استان تا کنون قریب به ۶۸۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده اند.
دکتر شیرانی، تعداد ترخیص شدگان که به صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند را ۱۰۲ نفر اعلام کرد.
وی اضافه کرد: تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی ۶۹ نفر هستند.
به گفته وی، با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۱۱ بیمار مشکوک دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته ، کل موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده ۱۴۸ نفر می باشد.
وی افزود: خوشبختانه طی ۲۴ساعت گذشته فوتی ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در استان گزارش نشده و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری نوپدید همان ۱۸ نفر هستند.

۴۶

کد خبر 1373353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =