ثبت نام بیش از ۴ هزار نفر برای بیمه بیکاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: چهار هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در این استان ثبت‌نام کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «علی آشتاب»  افزود: تمامی مراحل ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری کرونا به صورت غیرحضوری است و از طریق سامانه و ارسال پیامک انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: بر این اساس متقاضیان بیمه بیکاری می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند که پس از بررسی شرایط آنها توسط تأمین اجتماعی و احراز صلاحیت دریافت مقرری به آنها پیامک داده می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: پس از این مرحله مشخصات کامل‌تر و شماره حساب افراد تأیید شده از طریق پیامک دریافت می‌شود و مبلغ تعیین شده به حساب آنها واریز خواهد شد، بنابراین تقاضا می‌شود متقاضیان با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به ادارات کار پرهیز کنند.

آشتاب افزود: تاکنون بیش از چهار هزار نفر در لرستان با نام نویسی در سامانه نسبت به بیکاری ناشی از کرونا خود اظهاری کرده‌اند که باید پایش و تأیید نهایی شوند.

وی بیان کرد:  مقرری تعیین شده فقط به کارگرانی که دارای قرارداد کاری با کارفرمایان هستند تعلق می‌گیرد.

آشتاب گفت:  بیمه بیکاری متأثر از شیوع کرونا تنها به کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که به صورت غیرارادی و موقت بیکار شده‌اند پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر هیچکدام از کارخانه‌های بزرگ و متوسط استان به دلیل شیوع کرونا تعطیل نشده و برخی واحدهای تولیدی نیز با تعدیل موقتی نیرو فعال هستند که تمهیدات لازم برای تأمین مالی کارگران آنها تدوین شده است.

آشتاب افزود: در حال حاضر سه هزار نفر در استان لرستان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

46

کد خبر 1373364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =