افزایش قابل توجه بیماران کرونایی در کرمان/۳۹ نفر به آمار اضافه شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مثبت شدن نتیجه تست ۳۹ مورد جدید در کرمان گفت: آمار مبتلایان به این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته به صورت قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛ مهدی شفیعی بعدازظهر دوشنبه در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان اظهار کرد: از ۱۱۰ نمونه ارسالی برای آزمایشگاه طی ۲۴ ساعت گذشته تست ۳۹ نفر مثبت شد.

وی گفت: از این تعداد ۱۴ تست مربوط تست مثبت موارد سرپایی و پیگیری اطرافیان بیمار و ۲۵ تست مثبت مربوط به موارد مراجعه کننده به بیمارستان) با متوسط سن ۶۷ سال است.

شفیعی با اشاره به اینکه از ۳۹ مورد مثبت جدید ۱۹ نفر مرد و ۲۰ نفر زن هستند، گفت: موارد جدید از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۴ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شش نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم پنج نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دو نفر وحوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان دو نفر است.

وی با اشاره به اینکه با احتساب موارد جدید تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۳۶۶ نفر رسیده است، افزود: تاکنون ۳۵ مورد از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند که پنج مورد مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر شامل دو زن در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی رفسنجان و یک مرد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده است.

وی گفت: در مجموع از ابتدا تا کنون ۴۰ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

شفیعی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر از بیمارستان‌های استان کرمان ترخیص شدند که در مجموع تعداد ترخیص شده ۲۱۶ مورد است.

مدیر گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: از ابتدا تاکنون ۲۸۹ نفر در بیمارستان‌ها به علت ابتلاء به کووید ۱۹ بستری شده‌اند و ۳۳ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.

وی متذکر شد: اختلاف آماری بین ۲۸۹ مورد بستری و ۳۶۶ مورد مثبت مربوط به مواردی است که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران به صورت سرپایی بوده که تست آنها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفته‌اند.

شفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر شش نفر بیمار مبتلا به کرونا در «آی سی یو» بستری هستند، افزود: هم اکنون هشت نفر در نقاهتگاه حضور دارند و در مجموع ۴۲ نفر مراجعه کننده داشتیم.

وی همچنین بیان کرد: افراد بستری در بیمارستان‌ها به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز ۲ هزار و ۱۲ مورد است که ۵۶ مورد آن مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان داشت: تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز هزار و ۴۳۵ مورد است و طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد این گونه موارد ۴۵ مورد بوده است.

48

کد خبر 1373614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =