۲۷ میلیارد ریال به مددجویان بهزیستی گلستان برای مقابله با کرونا اختصاص یافت

ابراهیم غفاری امروز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و در وجه مراکز نگهداری معلولان و سالمندان گلستان پرداخت شد.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان ؛ وی بیان داشت: همچنین مواد ضدعفونی و بسته‌های بهداشتی ویژه معلولان و سالمندان گلستان در اختیار مراکز تحت پوشش بهزیستی استان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در گلستان ۱۸ مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان و معلولان وجود دارد که ۱۱ مرکز به بیماران ذهنی، سه مرکز بیماران روانی، سه مرکز ویژه سالمندان و یک مرکز هم برای بیماران جسمی - حرکتی فعال است.

مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: همچنین ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال به ازای هر مددجوی مجهول‌الهویه برای هزینه‌های اضافی به مراکز نگهداری پرداخت شد.

غفاری افزود: ۲۵۷ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست نیز در ۲۶ مرکز شبه‌خانواده گلستان نگهداری می‌شوند که تاکنون در هیچ یک از آنها علایم و نشانه‌ای از ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است ضمن اینکه خط اعتباری برای حمایت بهداشتی از آنها نیز ایجاد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون چند مورد بیماری مشکوک به کرونا بین مددجویان بهزیستی گلستان گزارش شده است، تصریح کرد: با این وجود تاکنون فوتی نداشتیم.

بر اساس آخرین آمار؛ تا شب گذشته ۲۷۰ نفر به علت ابتلای کرونا در گلستان جان خود را از دست دادند.

همچنین ۴۰۰ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی گلستان بستری هستند که ۹۳ نفر آنها در آی.سی.یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

48

کد خبر 1373621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =