کشف ١٢٩ پرونده تخلف بخش سلامت در آذربایجان‌غربی

ایرنا نوشت ؛ معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۲۹ تخلف صنفی در استان کشف شده‌است.

علیرضا محمودی : برای این تعداد پرونده، چهار میلیارد و ۲٨۵ میلیارد ریال جریمه مشخص و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

وی ادامه داد: عمده تخلف واحدهای صنفی در حوزه سلامت، گران‌فروشی، عرضه نکردن محصول، صادرنکردن فاکتور، احتکار و عواملی از این قبیل بوده است.

وی تاکید کرد: در مجموع تاکنون یک‌هزار و ٨٧۴ مورد بازرسی از واحدهای توزیع مواد بهداشتی، تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها در آذربایجان‌غربی انجام شده است. 

وی اضافه کرد: از اول اسفند سال گذشته تا ۱۶ فروردین سال جاری با انجام بازرسی‌های مشترک با اکیپ دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی در استان ۸۸۲ لیتر الکل طبی، ۱۴ هزار و ۲۱۵ عدد ماسک پزشکی، یک هزار و ۳۳۷ بسته دستکش لاتکس، ۴۶۲ لیتر محلول ضد عفونی کننده و ۴۵ بسته ژل ضد عفونی کننده کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: تمام مراحل توزیع و پخش تولید الکل، دستکش و ماسک در آذربایجان غربی با حضور بازرس مقیم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌گیرد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین بازرسی‌های مستمر و شبانه روزی بازرسان این سازمان از مراکز توزیع اقلام بهداشتی از جمله داروخانه‌ها، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

محمودی اظهار داشت: شهروندان هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار و دیگر تخلفات صنفی را به بازرسان گزارش دهند.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

وی ادامه داد: این سامانه جهت دریافت هرگونه گزارش گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و هرگونه تخلفات صنفی در خدمت عموم شهروندان است.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه اقلام فوق در واحدهای تولیدی بازرس مقیم وجود دارد که تمام تولیدات واحدهای تولید کننده جهت توزیع تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان می‌شود.

، رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی است.

با انتشار خبر شیوع بیماری کرونا، برخی افراد سودجو اقدام به احتکار اقلام پیشگیری از این بیماری کردند که در یک هفته گذشته، میلیون ها عدد از انواع اقلام شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش در آذربایجان غربی کشف و ضبط شده‌است.

48

کد خبر 1373626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =