240 واحد صنفی استان سمنان مهر و بوم شدند

‍ کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان روز دوشنبه به ریاست شریفی، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان در سالن کوثر استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این نشست به شرح زیر می باشد:

با شیوع کرونا ویروس و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، بیش از ۲۱ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان انجام شد.

با بازرسی‌های انجام شده ، ۳ هزار و ۳۰۰ واحدهای صنفی غیرضرور استان که خلاف قانون ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس عمل کردند، اخطار کتبی دریافت کردند.

همچنین با نظارت‌های انجام شده، ۲۴۰ واحد صنفی غیرضرور متخلف استان که طرح‌های ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس و فاصله‌گذاری اجتماعی را اجرایی نکردند، مُهر و موم شد.

تشدید بازرسی و نظارت‌ها از واحدهای صنفی استان برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با قدرت از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مربوط ادامه دارد.

واحدهای تولیدی جدیدی برای تولید ماسک در استان سمنان اعلام آمادگی کردند که با تدابیر اندیشیده شده و تولید روزانه ۷۰ هزار ماسک تنها از یک واحد تولیدی، می‌توان برای تامین ماسک مورد نیاز واحدهای صنفی و صنعتی در استان اقدام کرد.


‍  متقی ، مدیر کل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان:

توجه به معیشت اقشار مردم و اقتصاد کشور در کنار مقابله با کرونا ویروس باید به طور مشترک در دستور کار باشد.

 شیوع کرونا ویروس شاید پدیده‌ای عجیبی در جهان باشد که تاکنون بشر آن را تجربه نکرده و باید از آن درس گرفت.

 باید براساس تحلیل‌ها، جهان را به دو بخش بعد و قبل از کرونا ویروس تقسیم کرد و این آمادگی برای آینده وجود داشته باشد تا جهان برای مقابله با هر بحرانی هماهنگ باشد.

شیوع کرونا ویروس در استان سمنان، باوجود تمام مشکلات و گرفتاری‌هایی که داشته است ، فرصتی مناسب برای رفع نقاط ضعف در بحث مدیریت بحران‌ است.


 سعدالدین، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول اداری استانداری سمنان:

برخی از اصناف درحالی که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای روزهای آینده هم ادامه دارد، خیلی زود به  بازگشایی مغازه و فروشگاه‌های خود اقدام کردند که این امر خلاف قانون ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس است.

عادی‌سازی کرونا ویروس یک دغدغه اساسی است که باید اقشار مردم نسبت به شیوع این ویروس منحوس هوشیارتر از هر زمان دیگری عمل کنند.

از ۲۳ فروردین ، حداکثر دوسوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی می‌بایست در محل کار خود حضور داشته باشند و مدیران باید دقت داشته باشند که بانوان دارای بیماری ، افراد سال‌خورده و یا افرادی که دچار بیماری هستند، همچنان دورکاری کنند.
 
مدیران، اولویت حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی را به افراد جوان دهند و افرادی که دارای علائم بیماری هستند، همچنان به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.

بعد از اتمام تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران، طرح تب‌سنجی و غربالگری از کارمندان و کارگرانی که در محل کار خود در هفته های گذشته حضور نداشتند، انجام شود


‍  بندرآبادی، مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری سمنان:

در روزهای گذشته، افزون بر ۱۵ هزار بسته اقلام بهداشتی به صورت اینترنتی و با همکاری پست، بخش خصوصی، دانشگاه علوم پزشکی سمنان و استانداری سمنان در نقاط مختلف استان توزیع شد.

اطلاع رسانی از توزیع اقلام بهداشتی در تمامی نقاط استان سمنان به صورت مستمر از سوی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری های استان انجام شود.

شاید تهیه اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در بازار شهرستان‌های استان ، با مشکلاتی همراه باشد اما با توزیع اینترنتی اقلام بهداشتی، هم‌استانی‌های محترم با حداقل قیمت و بدون حضور در بیرون از خانه ، به اقلام بهداشتی دسترسی پیدا کنند.

وزیر معین استان سمنان در ستاد ملی مقابله با کرونا در نامه‌ای که اخیرا به معاون اول رئیس جمهوری ارسال کردند، از اقدام‌های انجام شده در بحث مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان ابراز رضایت کردند، که این امر نشان از تلاش تمامی کمیته‌های استانی در سمنان برای مقابله با کرونا ویروس است.

به طور مشخص، باید بانک‌های عامل در استان سمنان به مصوبه‌هایی که ستاد مقابله با کرونا ویروس ارایه می دهد، توجه کنند و از اقدام‌های جزیره‌ای خودداری شود.

‍  شریفی ، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا:

اجرای نکات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس در واحدهای تولیدی استان براساس گزارش‌های ارایه شده مطلوب است اما افزایش نظارت‌ها و رعایت نکات بهداشتی در سرویس‌های ایاب و ذهاب کارگران این واحدهای تولیدی اجتناب‌ناپذیر است.

طرح‌ غربالگری و تب‌سنجی برای مقابله با کرونا ویروس در ورودی شهرک‌های صنعتی استان سمنان به طور جد ادامه یابد.

در بحث مدیریت پسماند، اقدام‌هایی در استان سمنان در دست اجراست تا جمع آوری زباله عفونی و خانگی مطلوب‌تر انجام شود.

فرمانداری و بخشداری‌های استان، گزارش‌های خود را از اقدام‌های انجام شده در بحث نظارت و بازرسی را در روزهای فرد هفته به اداره کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان ارسال کنند.

ارایه عملکرد فرمانداری‌های در حوزه بازرسی و نظارت در بخش‌های مختلف از سوی بخشداری و فرمانداری‌های استان مطلوب است.

در موضوعات خاصی که در ارتباط با مقابله با کرونا ویروس در شهرستان‌ها وجود دارد ، این موضوعات از طریق فرمانداران و ستاد شهرستانی، در ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس مطرح شود.

46

کد خبر 1373749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =