مرغ مازاد تولید کنندگان در استان چهارمحال و بختیاری  خریداری شود

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت مرغداری‌های استان و میزان مصرف مرغ تاکید کرد: مرغ مازاد تولیدی در مرغداری‌های این استان از تولیدکنندگان خریداری شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی  در کارگروه تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی، اتحادیه مرغداران و بخش خصوصی،نسبت به خرید تضمینی مرغ مازاد موجود در مرغداری‌های استان اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود:‌ مرغ مازاد پس از خرید باید کشتار و برای تنظیم بازار در زمان‌های پرمصرف در سردخانه‌های استان منجمد شود.

عباسی تصریح کرد: در این راستا تسهیلات بانکی مورد نیاز در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی، اتحادیه مرغداران و بخش خصوصی استان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: کشتارگاه‌های چهارمحال و بختیاری به‌خصوص در این روزها باید با ظرفیت کامل نسبت به کشتار مرغ اقدام کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری، با اشاره به ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن اظهار داشت: هرگونه ورود مرغ به این استان از نقاط دیگر کشور تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی، در خصوص برخی مشکلات پیش آمده برای خرید شیر از دامداران استان نیز گفت: خرید شیر از دامداران باید براساس فاکتور و یا قرارداد با قیمت مصوب پایه شیر و البته با رعایت استانداردهای لازم باشد.

عباسی، آموزش و آگاه سازی دامداران جهت تولید شیر با بار میکروبی پایین را ضروری اعلام و تاکید کرد: نظارت بر حمل و خرید شیر دامداران براساس قیمت‌های مصوب انجام گیرد، تا حقی از دامداران و تولید کنندگان فرآورده های لبنی تضییع نشود.

وی افزود: جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری می‌تواند در شرایط بحرانی کنونی برای تامین بخشی از هزینه‌های مربوط به خرید شیر دامداران نسبت به پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه‌ها اقدام کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری به صدور مجوز برای راه‌اندازی خط تولید الکل در برخی کارخانه‌های استان اشاره و تصریح کرد: این کارخانه‌ها موظفند نیاز این استان را براساس حواله‌های صادر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و با قیمت مصوب دولتی تامین کنند.

عباسی همچنین اظهار داشت: بخش‌های خدمات، صنعت و کشاورزی جزو حوزه‌های اصلی ایجاد اشتغال در استان است و افزون‌بر ۵۰ درصد از اشتغال‌زایی‌ در حوزه خدمات و بیشترین آن بر پایه فناوری اطلاعات و الکترونیک است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی دولتی این استان بستر خدمات از راه دور را فراهم کنند و بسترسازی‌های حوزه خدمات از راه دور باید آسان، ارزان و به‌دور از هرگونه فساد باشد.

عباسی تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در شرایط کنونی باید نظارت‌ها در بخش‌های مختلف زیرمجموعه خود را افزایش دهد.

۴۶
 

کد خبر 1373757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =