اتخاذ تدابیر برای کاهش اثرپذیری اقتصاد از بیماری کرونا ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تاکید کرد که باید تدابیر لازم جهت کاهش اثرات بیماری کرونا بر اقتصاد استان اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خالد جعفری در جلسه با فرمانداران که به منظور بررسی تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد و واحدهای تولیدی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: بی گمان بیماری کرونا بر وضعیت اقتصاد استان تاثیر منفی خواهد گذاشت، ولی باید تدابیری اندیشیده شود که تاثیرات آن به حداقل ممکن برسد و دوران پساکرونایی با حداقل هزینه طی شود.
وی با بیان اینکه فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستانها باید با مردم و اقشار مختلف صحبت کرده و آنان را قانع کنند که همه مدیران در تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی هستند، بیان کرد: تلاش برای رفع مشکل بیمه ای واحدهای تولیدی، اقدامات موثر در حوزه های مالیاتی و بانکی از جمله مواردی است که در جهت حمایت از تولید در دست اقدام است.
جعفری افزود: موضوع علی الرس شدن مالیات برای تمام مشاغل و صنوف منتفی شده و بی گمان اداره امور مالیاتی شرایط اقتصادی در وضعیت بیماری کرونا را لحاظ خواهد کرد، بنابراین فعالان اقتصادی از این لحاظ نگرانی نداشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود واحدهای تولیدی را به تلاش برای تولیدات بیشتر فراخواند و گفت: فعالیت واحدهای تولیدی با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی بلامانع است و اگر کسی در این شرایط توان تولید دارد و این کار را نکند کوتاهی کرده است.
جعفری افزود: دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی ضربه دیده از بیماری کرونا ۷۵ هزارمیلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است و ما باید تلاش کنیم دراستان سهم خود را از این تسهیلات در کمترین زمان ممکن دریافت کنیم.
وی ادامه داد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده است و همه همت ما باید در راستای تحقق عینی و عملی این شعار باشد و همه برنامه ها و تدابیر باید در این راستا قرار بگیرند.
جعفری خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید ما باید با اتخاذ سیاست های انبساطی بازار تقاضا و صادرات را تحریک کنیم و بازارهای صادرات خود را حفظ کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به نقش حیاتی و اثر گذار دو شهرستان مریوان و بانه اشاره کرد و گفت: دو مرز سیرانبند بانه و باشماق مریوان برای کشور و استان بسیار حایز اهمیت است ودر واقع چشم امید ما برای صادرات، توسعه و رونق اقتصادی هستند.
جعفری اضافه کرد: ما در سال پیش رو هم با تحریم دشمنان مواجهیم، هم درگیر با بیماری کروناهستیم و باید جهش تولید نیز داشته باشیم و این امر نشان می دهد که چه مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم.

46

کد خبر 1373906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =