تلاش مردم برای تولید ماسک نمونه سرمایه اجتماعی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به سرمایه اجتماعی جامعه اسلامی، گفت: در مسئله‌ی کمبود ماسک، نیروهای مردمی وارد صحنه شدند و اوضاع بهبود پیدا کرد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری ؛ حجت‌الاسلام مهدی طاهریدر شهرکرد، قیام امام حسین (ع) را نمونه یک حرکت قدسی دانست و گفت: ظاهر قیام امام حسین (ع) یک شکست مادی و یک شهادت مادی بود ولی در باطن آن بسط، احیا و نشاط ارزش‌ها نهفته بود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در شرایطی که در حال حاضر ما با آن مواجه هستیم هم شاید گروه‌های کوچکی در نقاط مختلفی به‌صورت جهادگونه مشغول به فعالیت باشند که در این دنیا و جهان هستی هیچ‌وقت به چشم نیایند ولی خداوند در این‌گونه حرکت‌ها قطعاً برکتی ایجاد خواهد کرد، اضافه کرد: به‌جای خدمت اجتماعی باید به سرمایه‌های اجتماعی توجه شود.

همت مردم برای تولید ماسک یه سرمایه اجتماعی است

طاهری با بیان اینکه سرمایه اجتماعی یعنی به خدمت گرفتن توان مردم برای حل مسائل مرتبط با خود مردم، عنوان کرد: در مسئله‌ی کمبود ماسک و جو روانی که در ابتدا در حال شکل‌گیری بود، نیروهای مردمی وارد صحنه شدند و اوضاع بهبود پیدا کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در گام دوم مواجهه با بیماری کرونا که بحث معنویت و انفاق پیش آمد، همچنان نیازمند همراهی و همدلی مردم هستیم و سالروز ولادت امام زمان (عج) بهترین فرصت است که جریان رازقیت الهی به دست مؤمنین در عالم هستی اقامه شود، گفت: در همین راستا پویش‌های متعددی در استان شکل گرفت از جمله نذر همدلی، نذر مهربانی، احسان مهدوی و مهر مهدوی.

کرونا باعث انفجار جریان‌های مختلف اجتماعی شد

وی با بیان اینکه در استان جریانات متعدد و متکثری وجود دارد که نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگی است تا بیشتر شاهد خیر کثیر این مجموعه‌ها در طلیعه‌ی ولادت امام عصر (عج) باشیم، اظهار داشت: شاید اگر این ویروس و این بیماری نبود دغدغه‌ی ما برای جامعه‌ دینی و ایمانی به شکل دیگری بروز می‌کرد، اما در اوضاع کنونی انگار یک بغض تاریخی شیعه وجود داشته که باعث ایجاد انفجار در جریان‌های مختلف شده و این ان شاء الله برکت و باطنی است که خداوند در این حرکت قرار داده است.

پیشنهادات برای برگزاری جشن بزرگ ولات منجی(عج)

طاهری با اشاره به اینکه کثرت کار نشان از کثرت تأثیر نیست، ادامه داد: برگزاری پویش جهانی استغاثه به محضر امام زمان (عج)، سردادن فریاد یا مهدی ادرکنی به‌صورت هم‌زمان از پشت‌بام خانه‌ها و بلندگوی مساجد هم‌زمان با شب ولادت امام زمان (عج)، نورافشانی از پشت‌بام خانه‌ها در یک ساعت مشخص، برگزاری مسابقات مرتبط با مهدویت، برگزاری تلویزیون‌های اینترنتی، پخش نواهای مولودی از اکیپ‌هایی که برای ضدعفونی در محلات حضور پیدا می‌کنند و برگزاری هیئت‌های مجازی با عنوان طرح قرار عاشقی در فضای مجازی از جمله فعالیت‌هایی است که در این ایام می‌شود، انجام داد.

46

کد خبر 1374035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =