مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه وبویراحمدقریب به ۹ هزار کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در نوروز ۹۹ معدوم شد

دکتر بهمنش طرح 8 هزار و 973 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف از زنجیره غذایی مردم حذف و ضبط و معدوم شد، گفت: 22 واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر عبداله بهمنش ، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل بهداشتی در حوزه تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی طی ایام نوروز سال جاری اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا ۱۶ فروردین ماه امسال ادامه داشت. 

مدیرکل دامپزشکی استان از ضبط و معدوم‌سازی ۸ هزار و ۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیرقابل مصرف در طرح تشدید نظارت های نوروز ۹۸ در استان خبر داد.

وی اظهار داشت: اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستانهای کهگیلویه وبویراحمد همزمان با سراسر کشور ساماندهی، تجهیز و برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به فعالیت ۲۰ اکیپ نظارتی در استان گفت: در مدت انجام این طرح ۳ هزار و ۶۸۵ مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی صورت گرفته است.

دکتر بهمنش با بیان اینکه در این طرح ۸ هزار و ۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف از زنجیره غذایی مردم حذف و ضبط و معدوم شد، گفت: ۲۲ واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: الزام رعایت موارد پروتکل بهداشتی کنترل عوامل محیطی مقابله با کرونا ویروس به کشتارگاه‌های دام و طیور و نظارت بر اجرای ضوابط بهداشتی در مراکز عرضه و کشتارگاه‌های دام و طیور و همچنین ممنوعیت قطعه بندی گوشت و مرغ در مراکز عرضه و ضدعفونی روزانه این مراکز از دیگر اقدامات این اداره کل در این مدت است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: طی مدت اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با ۲۳ خودروی عرضه کننده فرآورده های خام دامی بصورت غیرمجاز برخورد قانونی شده و ۳ هزار و ۸۴۰ نفر ساعت نیز فعالیت انجام گرفته است.

46

کد خبر 1374184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =