مردم خراسان‌جنوبی روز برات به پویش «در خانه بمانیم» عمل کردند

رئیس پلیس راهور خراسان‌جنوبی گفت: علی رغم سنت های دیرینه، مردم خراسان جنوبی روز برات نیز به پویش «در خانه بمانیم» عمل کردند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی ؛ علیرضا عباسی  با اشاره به اینکه همه ساله در صبح روز برات (روز چهاردهم شعبان) شاهد حضور انبوه مردم در آرامستان های شهر بوده‌ایم، اظهارکرد: این حضور تنها منحصر به مردم نبوده بلکه در سال‌های گذشته حجم زیادی از وسایل نقلیه در محدوده آرامستان‌های شهر حضور داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: اما خوشبختانه در روز برات سال جاری طبق مشاهدات پلیس مردم رفتار متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته رقم زدند و به توصیه‌های مسئولان و متولیان امر بهداشت و پلیس توجه نمودند.

عباسی با بیان اینکه مردم خراسان‌جنوبی در روز برات سال ۹۹ به پویش در خانه بمانیم، عمل‌کردند، گفت: امیدواریم این همراهی مردم تا پایان روز ادامه داشته باشد.

گفتنی است طبق یک سنت دیرینه مردم خراسان‌جنوبی روز چهاردهم شعبان موسوم به روز برات با حضور در آرامستان‌های سطح شهر جهت شادی روح اموات درگذشته خیراتی را بین مردم توزیع می‌کردند که امسال به واسطه شیوع کرونا با محدودیت رو به رو شد.

46

کد خبر 1374353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =