گزارشی درباره تخلیه زباله‌های بیمارستانی در بیابان‌ها وجود ندارد/ بیمارستان‌های متخلف معرفی شوند

فارس نوشت: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه گزارشی درباره تخلیه زباله های بیمارستانی در بیابان ها وجود ندارد گفت: اگر چنین اتفاقی رخ داده بیمارستان های متخلف معرفی شوند.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در واکنش به  طرح موضوعی مبنی بر رهاسازی زباله‌های بیمارستانی در بیابان‌های اطراف حسن‌آباد و کهریزک اظهار کرد: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد اما در شرایط بحرانی فعلی سازمان مدیریت پسماند به صورت جدی بر این موارد نظارت می کند و به طور ویژه نسبت به جمع آوری زباله های بیمارستانی اقدام می کند.

وی با بیان اینکه پیمانکاران با خودروهای استاندارد مختص جمع آوری زباله های بیمارستانی نسبت به جمع آوری این نوع زباله ها اقدام می کنند، گفت: از جمله ویژگی‌های این خودروها این است که شیرابه را به فضاهای بیرونی منتقل نمی کند. البته تمامی زباله های بیمارستانی با رعایت چارچوب هایی مشخص و به صورت مجزا دفن می شوند.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: اگر در مواردی بیمارستان ها در این زمینه تخلف می کنند باید سریعا از سوی شهروندان به سازمان مدیریت پسماند معرفی شوند تا با آنها برخورد و از انجام این کار نادرست که به سلامت شهروندان و شهر آسیب می رساند جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه تا این لحظه گزارشی در این باره به کمیسیون محیط زیست و سازمان پسماند شهرداری تهران اعلام نشده است، اضافه کرد: در شرایط حاضر می توان این اطمینان را ایجاد کرد که همه بیمارستان ها مکلف هستند طبق پروتکل ها تمامی زباله های خود را باید در مخازن مخصوص جمع آوری کنند و به پیمانکاران مختص این امر در شهرداری تحویل دهند تا از مبدا به مقصد با شرایط ویژه حمل و دفن شود.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: در این شرایط تمامی بیمارستان هایی که اقدامات ویژه برای آحاد جامعه و به ویژه بیماران کرونایی انجام می دهند و سلامت کادر درمانی را به خطر می اندازند و هزینه می کنند بعید است که پسماند های خود را در یک فضای عمومی رها کنند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1374500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =