اشتباه عجیب سپاهان در مورد قهرمانی پرسپولیس/عکس

سایت گل نوشت:اختلاف نظر بر سر اینکه در صورت لغو مسابقات باقی‌مانده لیگ نوزدهم کدام تیم باید به عنوان قهرمان این مسابقات معرفی شود همچنان ادامه دارد.

در حال حاضر پرسپولیس با 10 امتیاز اختلاف صدرنشین است و هواداران این تیم در کنار اعضای برخی باشگاه‌های دیگر (مثل مدیرعامل نساجی) عقیده دارند در صورت ناتمام ماندن بازی‌ها، جام باید به دست سرخپوشان برسد. در نقطه مقابل اما سایر رقبا که در کورس قهرمانی ذینفع هستند، عقیده متفاوتی دارند. در همین راستا و در یک نمونه عجیب، به تازگی نیکفر –سرپرست موقت باشگاه سپاهان- مدعی شده اگر امکان برگزاری ادامه بازی‌ها میسر نشد، بهتر است تیم قهرمان نیم‌فصل به عنوان قهرمان پایانی معرفی شود!

کاری به نقایص استدلال نیکفر نداریم، اما اشتباهی که او مرتکب شده، خطای مشابه بسیاری از هواداران سپاهان است. در حقیقت آنها جدول لیگ بعد از برگزاری 15 بازی را به اشتباه به عنوان جدول پایانی نیم‌فصل تلقی کرده‌اند. بله؛ بعد از برگزاری 15 بازی سپاهان صدرنشین بود، اما نکته اینجاست که مسابقه هفته دوازدهم پرسپولیس با نساجی و دیدار هفته یازدهم سپاهان با نفت آبادان به دلیل آلودگی هوا به تعویق افتاد و بعد از هفته شانزدهم برگزار شد. با انجام این دو بازی بود که دور رفت مسابقات به صورت کامل پایان یافت و پرسپولیس به صدر رسید . طبیعتا منظور از نیم‌فصل، زمانی است که تیم‌ها یک دور کامل با هم بازی کرده باشند. همین حالا با مراجعه به جدول کامل لیگ برتر مندرج در سایت سازمان لیگ و انتخاب گزینه مشاهده جدول در پایان هفته پانزدهم خواهید دید که پرسپولیس در صدر ایستاده، چرا که مسابقات عقب‌افتاده سر جای اصلی خودشان محاسبه شده‌اند. در حقیقت فرمول پیشنهادی سپاهان هم نتیجه‌ای غیر از قهرمانی پرسپولیس ندارد!

251 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1374920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =