الله وردی دوباره مصاحبه کرد:ترجیح می‌دهم پروین سر من را ببرد!

برنا نوشت: پیشکسوت فوتبال گفت: برخی صحبت‌های اخیر نشات از بی‌سوادی برخی دوستان دارد. به جای اینکه دو کلمه حرف حساب بزنیم که به درد دو باشگاه و فوتبال ایران بخورد دائما درحال مطرح کردن حرف‌های غیرمنطقی و نبش قبر هستیم.

در روزهایی که جامعه ورزش ایران همچون دیگر کشورهای جهان درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و به همین خاطر همه لیگ‌ها و مسابقات ورزشی تعطیل شده است برخی از پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس در هفته‌ای که گذشت با مطرح کردن خاطرات و حرف‌هایی از گذشته سعی کردند که بازار سرد فوتبال را گرم‌تر کنند.

جواد الله‌وردی، پیشکسوت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در جمع پیشکسوتان گفت: همه وقایع و اتفاقاتی که در چهل یا پنجاه سال پیش افتاده مربوط به قبل از انقلاب اسلامی است و همان زمان هم باید برای این مسائل تصمیم‌گیری و قضاوت می‌شد. قطعا شرایطی که الان در کشور داریم قبل از انقلاب وجود نداشت و باید در این خصوص عادلانه و منصفانه رفتار کنیم و حرف بزنیم. در آن زمان وجود افرادی مانند عبدو و تیمسار خسروانی منفعت‌های زیادی برای ورزش کشور داشت و درست نیست الان با زدن برخی حرف‌ها بخواهیم وجهه آن‌ها را خراب کنیم.

وی افزود: در سال ۵۲ زمانی که در آن دربی معروف تیم استقلال ۶ گل دریافت کرد همه تقصیرها گردن من انداخته شد درصورتی که من تنها مقصر نبودم. در آن سال هجمه‌های زیادی علیه من وارد شد، ولی من تنها از دو نفر گلایه کردم و به دیگر دوستان که من را مورد تاخت و تاز قرار دادند خرده‌ای نگرفتم. من در این سال‌ها منفعتی بابت فوتبال نصیبم نشد، ولی هیچ‌وقت یقه کسی را نیز نگرفتم که طلبکار باشم.

پیشکسوت سرخابی‌ها با اشاره به اینکه پیشکسوتان باید همدلی را داشته باشند تصریح کرد: ما همگی در یک کشتی نشسته‌ایم و نباید اینطور باشد که هرکسی منافع خودش را فقط درنظر بگیرد. اگر کسی بخواهد خودش را غرق کند قطعا همه غرق می‌شوند. برخی صحبت‌های اخیر نشات از بی‌سوادی برخی دوستان دارد. به جای اینکه دو کلمه حرف حساب بزنیم که به درد دو باشگاه و فوتبال ایران بخورد دائما درحال مطرح کردن حرف‌های غیرمنطقی و نبش قبر هستیم. علی جباری که تا بحال کسی چای تلخ‌اش را نخورده دائما درحال حاشیه‌سازی است. من ترجیح می‌دهم اگر کسی می‌خواهد سر من را ببرد فردی مانند علی پروین باشد تا اینکه علی جباری سر من را ببرد.

وی افزود: در فوتبال امروز اینقدر امثال محمد مایلی‌کهن زیاد شده که دیگر همه مایلی‌کهن اصلی را فراموش کرده‌اند. اینکه بخواهیم برخی از زحمتکشان گذشته را تخریب کنیم و دائما بگوئیم فلانی ساواکی بوده و فلانی توده‌ای اینکار نمی‌تواند وجهه ما را موجه کند. امثال تیمسار خسروانی اگر زمانی برای ورزش کشور زحمت کشیدند آن زمان وظیفه داشتند که این کار را انجام دهند. آن‌ها توانستند کارآفرین باشند و چندین نفر را تحت حمایت قرار دهند و کار ایجاد کنند. اگر هم آن زمان اتفاقی افتاده مربوط به پنجاه سال پیش است و دوای درد فوتبال ما نیست. برخی دوستان به فکر ماهی گرفتن از این آب نباشند. آب فوتبال مدت‌هاست که گل‌آلود شده و دیگر کسی نمی‌تواند از آن ماهی بگیرد.

الله‌وردی گفت: من برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی کردم و دو برابر چیزی که در آن سال‌ها گرفتم زحمت کشیدم و عرق ریختم. این صحبت‌ها توسط افرادی پوچ‌گرا انجام می‌شود. این اتفاق‌ها برای ورزش کشور خوب نیست. اگر می‌خواهیم کسی را هم بکوبیم بهتر است طوری رفتار کنیم که سودی به حال دیگران و فوتبال داشته باشد. کوبیدن و نقد کردن افراد باید انسانی باشد. آدم‌های عاقل باید به این موضوع فکر کنند که در این شرایط که ویروس کرونا برای ما ایجاد کرده دیگر نباید با زدن برخی حرف‌ها جو کشور را بدتر کنیم. هر کدام از پیشکسوتان بهتر است به فکر کمک به تیم‌های استقلال و پرسپولیس باشند تا اینکه بخواهند به افرادی که فوت کرده‌اند هم بی‌احترامی کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که وقتی در این دنیا نبودیم دو نفر برای ما فاتحه بخوانند. الگوی ما امام علی (ع) است. باید به همه مسائل به صورت انسانی نگاه کنیم. دشمن ما استقلال و پرسپولیس نیست. وقتی ما خودمان بخواهیم همدیگر را تخریب کنیم قطعا ستون پنجم هم از این اختلاف سوءاستفاده می‌کند.

255 41

کد خبر 1375098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =