۳۰۱ نفر
۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

ثبت نام در سامانه سلامت؛ شرط شروع به کار اصناف

دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار و تایید تعهدنامه الکترونیکی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در salamat.gov.ir
ثبت نام در سامانه سلامت؛ شرط شروع به کار اصناف

اصناف برای شروع به کار باید در سامانه Salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و برای التزام به اجرای ضوابط سلامت مقابله با کرونا تعهد بدهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس جدیدترین اطلاعیه اتاق اصناف ایران، اصناف در صورت تمایل می‌توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری  هوشمند شروع به کار کنند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و بر استمرار اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان مهم‌ترین راهکار کنترل همه‌گیری بیماری کرونا تاکید شده است.  

تعطیلی اصناف

 درصورت تمایل اصناف، آغاز به کار مشاغل «غیر پرخطر» مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا  از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر شده است.

در این اطلاعیه آمده است: برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند،  کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه (۲۲  فروردین ۱۳۹۹) می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir برای دریافت  دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان  و تایید تعهدنامه به صورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام کنند.

اصناف پس از تایید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  بصورت الکترونیکی، اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می‌توانند شروع به فعالیت کنند.

دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا در سامانه  http://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف و مردم است.

تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاه‌های ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

 در این اطلاعیه یادآوری شده که  کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و  نیاز ضروری مردم از جمله  مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات‌رسانی به مردم بوده‌اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها هستند.

همچنین فعالیت‌های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها  فعالیت‌های پرخطر اعلام و تعطیل  شده‌اند،  تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل هستند.

براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، فعالیت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تریا، اماکن  اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی،  سینماها،  جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی می‌شوند.

۲۲۳۲۲۵
کد خبر 1375112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =