۲۷ نفر
۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
پرسپولیس شایسته معرفی به عنوان قهرمان است

خبرورزشی نوشت: کارشناس فوتبال ایران گفت: درباره تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده هر تصمیمی گرفته شود، عدالت رعایت نشده است.

فرزاد آشوبی در مورد اختلاف‌نظری که بین باشگاه‌های لیگ برتری درباره تعیین قهرمان لیگ در صورت عدم برگزاری ادامه این مسابقات به وجود آمده است، اظهار داشت: با توجه به شرایط به وجود آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا در تمام دنیا شاید خیلی مهم نباشد که قهرمان لیگ ایران چه تیمی اعلام شود. البته این نظر من است هر چند معتقدم پرسپولیس با شرایط خوبی که در جدول رقابت‌ها دارد و بازی‌های پیش روی نه چندان مشکلش شانس خیلی زیادی برای قهرمانی دارد و اگر قرار باشد در این شرایط تیمی را به‌عنوان قهرمان معرفی کنند، پرسپولس شایسته‌ترین است. همه باشگاه‌ها هم خودشان این را می‌دانند، اما بهتر است روی این مسئله که چه تیمی باید قهرمان معرفی شود خیلی زوم نکرد، چرا که فقط وقت و انرژی از همه گرفته می‌شود و اختلافات را بیشتر می‌کند.

وی افزود: نظر من این است که با شرایط موجود سازمان لیگ چهار تیم اول را به‌عنوان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان به AFC معرفی کند و در مورد تیم‌های پایین جدول هم با خردجمعی تصمیم گرفته شود. البته راهکار دیگری هم می‌توان لحاظ کرد و قبل از آن باید دید که امکان برگزاری بازی‌ها ممکن هست یا نه که در این مورد باید در روزهای آتی منتظر تصمیم ستاد مبارزه با ویروس کرونا ماند. ضمن اینکه می‌شود از لیگ‌های معتبر دنیا هم الگوبرداری کرد، چرا که شرایط تقریباً در همه لیگ‌های دنیا یکسان است.

آشوبی با اشاره به سرنوشت تیم‌های سقوط‌کننده و تیم‌های صعودکننده نیز خاطر نشان کرد: اگر امکان برگزاری بازی‌ها فراهم نباشد در هیچ صوررتی نمی‌توان تیم‌های صعودکننده و سقوط‌کننده را معرفی کرد. از این جهت که حداقل پنج تیم در لیگ برتر رقابت تنگاتنگی برای بقا دارند و در لیگ یک هم چهار پنج تیم امتیازشان با تیم دوم جدول یک یا دو امتیاز است. در این شرایط هر تصمیمی گرفته شود عدالت رعایت نشده است. در هر صورت وضعیت خیلی پیچیده است و شاید راه دیگری جز به اتمام رساندن بازی‌ها نباشد.

256 43

کد خبر 1375227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =