آخرین آمار کرونا در جهان/ آمریکا به زودی از اسپانیا و ایتالیا جلو می‌زند

با تداوم همه گیری شیوع ویروس کرونا دو کشور آمریکا و انگلیس در 24 ساعت گذشته بیشترین تلفات را داشته اند.

به گزارش خبرآنلاین، ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر کشورهای پرمبتلا و جان باخته بر اثر ویروس کرونا است. اوضاع همچنین در نیویورک وخیم گزارش شده و انتشار عکس هایی از خبرگزاری رویترز که گورهای دسته جمعی را نشان می دهد حکایت از این امر دارد.

به گزارش یو اس آ تودی، آمارها به گونه ای است که آمریکا گوی سبقت را از اسپانیا در تعدا کشته ها ربوده است و تنها کمتر از هزار تن کشته با ایتالیا فاصله دارد. نیویورک تایمز نیز در گزارشی تازه تعداد مبتلایان در ایالت های مختلف آمریکا را منتشر کرده است:

با افزایش انتقادات مقام های آمریکایی ترامپ در توئیتی واکنش نشان داده است. در همین راستا رئیس جمهور آمریکا در توئیتش در واکنش به اعتراضات نمایندگان هم‌حزبی او به کنفرانس‌های خبری روزانه درباره ویروس کرونا از این نشست‌های روزانه دفاع کرد. ترامپ نوشت: از آنجا که رتبه بندی‌های تلویزیونی کنفرانس‌های خبری کاخ سفید در بالاترین رتبه قرار دارد، حزب مخالف (رسانه جریان مسلط)، چپ افراطی، دموکرات‌های بی‌مصرف و البته معدودی از بقایای جمهوریخواه نماها، همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا این کنفرانس‌های خبری را دست کم گرفته و به آن پایان دهند.

در همین حال نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا معتقدند نشست‌های خبری روزانه ترامپ وجهه‌اش را خدشه دار می‌کند و از او خواستند اظهارنظر در خصوص بیماری کرونا را به متخصصان پزشکی بسپارد.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

انگلیس نیز از جمله کشورهایی است که تعداد تلفاتش بالا بوده است. این کشور ظرف یک روز گذشته 980 کشته داشته است. تا تعداد مبتلایانش از 70هزار و دویست تن عبور کرده و کشته هایش در کل به بیش از 8هزار و نهصد تن برسد. نخست‌وزیر انگلیس که از روز دوشنبه به علت وخیم شدن حالش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده بود با بهبودی نسبی به بخش عمومی انتقال یافته است. به گزارش  بی بی سی، وی همچنان در بیمارستان و تحت نظر پزشکان باقی خواهد ماند.

به گزارش سی ان ان، از اسپانیا نیز خبر می رسد که علی رغم  محدودیت های ایجاد شده این کشور وارد فاز کاهش شیوع نشده است. این مطلب را وزیر بهداشت این کشور عنوان کرده است. اسپانیا ظرف 24 ساعت گذشته 523 کشته داشته که در مجموع به بیش از 15 هزار و نهصد تن و مبتلایانش نیز به بیش از 157هزار تن رسیده است.

ایتالیا نیز 570 جان باخته در طی روز گذشته داشته است که در مجموع به 18هزار و هشتصد تن رسیده و تعداد مبتلایان از 147هزار و پانصد تن عبور کرده است. به گزارش بلومبرگ جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا قصد دارد قرنطینه را در شهرهای دیگر اعمال کند و تا سوم ماه می میلادی آن را تمدید کند. گفته شده در این کشور تدابیری برای باز شدن تدریجی برخی مشاغل اتخاذ شده است. وبسایت الجزیره نیز نوشته است که 100 دکتر ایتالیایی تا کنون بر اثر ابتلا به کووید 19 جان باخته اند.

روسیه نیز از مبتلا شدن 1786 تن به کرونا خبر داده است. در کل تعداد مبتلایان در این کشور از 119هزار و نهصد تن عبور کرده و تعداد کشته ها در کل به 94 تن رسیده است. به گزارش مسکو تایمز، همزمان شهردار مسکو نیز از گسترش مقررات آمد و شد در شهرهای دیگر خبر داده که از 13 آپریل تا 19 این ماه اعمال می شود. در سویی دیگر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز مقررات سختی را اعمال کرده است. بر این اساس برای افرادی که اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا منتشر کنند تا 5 سال زندان در نظر گرفته است. برای ناقضان قرنطینه نیز تا 7 سال زندان در نظر گرفته شده است. نمودار زیر نگاهی به افزایش شیوع کرونا در روسیه دارد که از دوم مارچ تا دهم آپریل را نشان می دهد. در همین راستا خط آبی نشان دهنده افزایش تعداد کلی مبتلایان و خط قرمز نشان دهنده مورد ابتلای جدید است.

از هند نیز خبر می رسد که شمار مبتلایان افزایش یافته است. به گزارش بی بی سی این کشور با 50 درصد افزایش مبتلا روبرو بوده است؛ کسانی که از مشکلات تنفسی و یا گلودرد رنج می برند. این افزایش سبب شده تا بیمارستان های هند نیز با مشکل مواجه شوند. هندظریف 24 ساعت گذشته دو کشته داشته اما در کل تعداد کشته شدگان از 229 تن گذشته و آمار مبتلایان از 7هزار و سیصد تن عبور کرده است.

وزارت بهداشت عربستان سعودی  اعلام کرد که شمار فوتی ها و مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.به گزارش گلف نیوز،بر اساس این گزارش، با ثبت ۳ مورد جدید فوت ناشی از ابتلا به کرونا، شمار فوتی های عربستان به ۴۷ نفر رسیده است.همچنین با ثبت ۳۶۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شمار مبتلایان در این کشور به ۳ هزار و ۶۵۱ نفر افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که سایت ورد اُ میترز آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند که برای اطلاع از جزئیات بیشتر  ایـــنــــجـــــا  کلیک کنید.

310311

کد خبر 1375258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =