بارزانی از شهید سردار سلیمانی چه کمکی طلب کرد؟

مهر نوشت:رئیس حزب دموکرات کردستان عراق بر نقش بی بدیل سردار حاج قاسم سلیمانی در جلوگیری از سقوط اقلیم کردستان عراق به دست داعش تاکید کرد.

 «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در مصاحبه با شبکه سعودی MBC اظهار داشت: ایران به هنگام هجوم گروه تروریستی داعش کمک‌های شایانی به ما کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که چند ماه پیش در حمله هوایی آمریکا به شهادت رسید، در روزهای نخست حمله داعش با ما تماس گرفت و گفت: برای دفع حمله داعش به چه چیزی نیاز دارید و من از سلیمانی مهمات ضد زره درخواست کردم و ایران دو هواپیمای حامل مهمات برای ما فرستاد.

بارزانی در ادامه گفت: طی ۲۴ ساعت ما دیدیم که داعش در مرزهای ما در امتداد هزار کیلومتر استقرار پیدا کرده است، ما امکاناتی نداشتیم، چرا که دولت بغداد مانع از رسیدن سلاح به ما می‌شد و متاسفانه آمریکا نیز با این امر موافقت کرده بود.

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌شد که داعش به این آسانی موصل را تحت تصرف خود درآورد، خاطرنشان کرد: داعش توانمندی‌های ارتش را به طرز هولناکی دچار فرسایش کرد.

310311
کد خبر 1375410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
    4 0
    خیلی جالبه .... خود آقای بارزانی می گویند اگر کمک های ایران و شهید سلیمانی نبود مثل موصل سقوط می کردیم ولی پسر اطو کشیده ایشان دو ماه پیش در دیدار با ترامپ خطاب به این احمق قمارباز می گویند ما با کمک هم داعش را نابود کردیم !!!! پاچه خواری ترامپ مغروری که حتی نشناخته بود آدمی را که این چنین چاپلوسی میکند پسر مسعودبارزانی است اینقدر ارزش داشت ؟؟