ولیعهد عربستان، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قتل کرد

فارس نوشت: یک مجموعه سایبری رژیم سعودی به دستور «محمد بن‌سلمان»، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را تهدید به قتل کرده است.

 پس از انتشار خبر ابتلای حدود ۱۵۰ نفر از اعضای خاندان آل‌سعود به کرونا و انتقال ملک‌ سلمان از ریاض به جده، اخبار رسیده از برخی منابع داخلی عربستان حاکی است دربار آل‌سعود ضمن جداسازی خاندان پادشاهی از فضاهای پر خطر، دستورالعمل جدیدی برای چگونگی انتشار اخبار مربوط به کرونا به رسانه‌های این کشور ابلاغ کرده است.

رژیم سعودی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ضمن «پنهان‌کاری» درباره تعداد مبتلایان و تلفات بیماری «کووید 19» در این کشور، با معرفی ایران به‌عنوان منشأ تولید و انتشار این ویروس، سعی کرده بود خود را از مهلکه فشار رسانه‌ای به جهت ناتوانی در کنترل شیوع این بیماریی برهاند، اکنون مجبور به پذیرش حداقلی این بحران شده است.

در همین خصوص؛ وزیر بهداشت سعودی هشدار داده است در صورتی که مردم به قوانین مبارزه با کرونا اهمیت ندهند این کشور در روزهای آینده شاهد تلفات بیشتری خواهد بود.

دربار سعودی در دستورالعمل رسانه‌ای خود ضمن تأکید بر بایکوت هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع و تلفات ویروس کرونا در رسانه‌های داخلی، شبکه‌های ضدایرانی وابسته به خود مانند ایران‌اینترنشنال، ایندیپندنت فارسی و... را موظف به فرافکنی در این خصوص و تشدید عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی ایران کرده است.

موضوع نگران‌کننده در این خصوص؛ گزارش سازمان جهانی بهداشت، از وضعیت وخیم بحران کرونا در شبه‌جزیره عربستان است، موضوعی که با توجه به سابقه این کشور در انتشار ویروس مُرس (از خانواده کووید)، بالاجبار مراسم حج عمره و به احتمال زیاد حج تمتع امسال را به تعطیلی کشانده و ضربه اقتصادی بزرگی را به آل‌سعود وارد کرده است.

در همین حال؛ بنابر اخبار رسیده از منابع داخلی عربستان، مجموعه سایبری «مرکز اعتدال» که نقش عملیات روانی علیه اهداف رژیم سعودی را به عهده دارد، به دستور شخص «محمد بن‌سلمان» وظیفه تهدید «تدروس آدهانوم»، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را به عهده داشته است.

آدهانوم چند روز پیش در توئیتی اعلام کرده بود که در یک ماه گذشته، به دلیل اعلام مواضع کارشناسی و صریح درباره اوضاع کرونا در کشورهای مختلف، بارها مورد حملات نژادپرستانه قرار گرفته و تهدید به قتل شده است.

310311

کد خبر 1375672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 6
  • نادر US ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
    0 0
    ولیعهد عربستان عادت کرده با پرداخت پول به ترامپ مردم روشنفکر ویا ضعیف را مثل قاشقچی سلاخی بکنه بعد به ترامپ رشوه بده واکر بجای کشتن مردم به بچه هایی که ازسوع تغذیه دریمن دارن قربانی مبشوند شیر خشک میداد متوجه مبشد که ترامپ هیچ قدرتی نداره بغیر ترور وادم کشی وبه ان تکیه نمیکرد ترامپ وپنج قدرتی که دنیا به انها افتخار میکردند قدرت تهیه ماسک را ندارند وازهم میدزدند وای بحال کسانیکه تا حالا به این جانیها افتخار میکردند وهیچ قدرتی دردنیا مثل تکیه به دادن ونیرو کرفتن از مردم نبست وباز جای تاسف هست باز بعضی از مردم دردام حیله این مکاران میفتند وهزاران بار از همین روباههای مکار ضربه خوردند ومثل اقای اددوغان که تادیروز با اتالیا وکشورهای اروپایی مشکل داشت وبجای مسلمانان نیازمند کمکهای زیادی را به همین مکاران اروپایی فرستاد درحالیکه درافغانستان ودرسوریه ودریمن وووونیازشدیدی هست وبازم امید واره به اروپا بپیونده که تمام بدبختی های دنیا از استعمار همین دولتها بوجود امده مثل فلسطین ودیروز همینها به مردم سوریه شلیک میکردند