۲ نفر
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
۱۰ خودرو پرفروش دنیا در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند

طی چندسال اخیر وانت ها و اس یو وی ها توانستند بازار خودرو را در دست بگیرند و در صدر فهرست پرفروش ترین ها قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با وجود ورود اس یو وی ها و وانت ها به بازار خودرو اما همچنان خودروی کرولا شرکت خودروسازی تویوتا در صدر فهرست پر فروش ترین ها قرار دارد؛ تولید این خودرو از سال ۱۹۶۶ توسط این شرکت خودروسازی آغاز شد و از آن زمان تا کنون ۵۰ میلیون عدد از این خودرو فروخته شده است و فروش این خودرو در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱ میلیون عدد بوده است که رشد ۲.۷ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

خودرو فورد سری اف نیز با فروشی بیش از ۸۰۰ هزار عدد توانسته است در جایگاه دوم پرفروش ترین خودروهای دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گیرد.

در جایگاه سوم پرفروش ترین خودروهای دنیا نام یکی دیگر از خودروهای شرکت خودروسازی تویوتا آمده است؛ نام این خودرو راو۴ است و این خودرو یکی از پیشگامان نسل خودروهای اس یو وی است که برای ۲۱ سال در راس قدر بوده است.

جایگاه چهارم و پنجم این فهرست به ترتیب به دو خودرو سیویک و سی آر ۷ شرکت خودروسازی هوندا تعلق دارد که هر دو آن ها توانسته اند فروش خود را در سال ۲۰۱۹ تا ۷۰۰ هزار عدد افزایش دهند.

ششمین خودرو پرفروش دنیا متعلق به شرکت خودروسازی فولکس واگن است؛ این خودرو که تیگوان نام دارد در سال ۲۰۱۹ توانسته است فروش خود را تا ۶۱۲ هزار عدد بالا ببرد.

جایگاه هفتم این فهرست به وانت های پیکاپ رم تعلق دارد که فروش خود را در سال ۲۰۱۹ تا ۶۰۰ هزار عدد بالا بردند.

اما در جایگاه هشتم پرفروش ترین خودروهای دنیا نام یکی دیگر از خودروهای شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا آمده است؛ خودرو کمری این کارخانه در سال ۲۰۱۹ توانسته است فروش خود را به ۵۸۲ هزار عدد برساند.

جایگاه نهم و دهم این فهرست متعلق به دو خودرو کمپانی خودروسازی فولکس واگن است؛ خودرو گلف این کمپانی با ۵۷۷ هزار عدد فروش در سال ۲۰۱۹ در جایگاه نهم این فهرست و خودرو پولو این کمپانی با ۵۰۱ هزار عدد فروش در جایگاه دهم این فهرست قرار گرفته اند.

۲۲۳۲۲

کد خبر 1375790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =