ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار کارگر برای دریافت بیمه بیکاری

ایسنا نوشت : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری  از ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در چهارمحال و بختیاری در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: کارگران اگر مشمول دریافت بیمه شوند از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

حفیظ‌الله فاضلی  از ثبت‌نام حدود ۱۰ هزار نفر از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در چهارمحال و بختیاری در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: این سامانه از ۲۸ اسفندماه راه‌اندازی شد تا کارگران آسیب‌دیده از کرونا ویروس برای دریافت بیمه بیکاری در این سامانه ثبت‌نام کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: کارگران آسیب‌دیده از کرونا ویروس به ۲ دسته کارگران مشمول قانون بیمه اجباری و کارگران مشاغل آزاد از جمله کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و... تقسیم‌بندی می‌شوند.
وی یادآور شد: بیمه بیکاری به کارگران گروه اولی که در سامانه متقاضی دریافت بیمه بیکاری هستند پس از بررسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود، کارگران جهت پیگیری وضعیت پرداخت بیمه نیازی به مراجعه به ادارات کار استان‌ها ندارند و اگر مشمول دریافت بیمه شوند از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.
فاضلی با اشاره به حمایت دولت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا ویروس، توضیح داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت مالی از این افراد تسهیلات ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیون ریالی در نظر گرفته است، که این موضوع پس از تعیین سازوکار و ابلاغ به استان‌ها از طریق پیامک به مشمولان اطلاع‌رسانی می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: اقساط این تسهیلات کم بهره پس از چند ماه تنفس و با کمترین میزان از یارانه افراد برداشت می‌شود.
فاضلی در پایان از اختصاص ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای حمایت از کارفرمایان آسیب‌دیده در پی شیوع کرونا ویروس خبر داد و بیان کرد: این تسهیلات به کارفرمایانی اعطا می‌شود که در شرایط فعلی آسیب دیده اما کارگران خود را تعدیل نکرده‌اند، اطلاع‌رسانی در این خصوص از طریق پیامک انجام می‌شود.

46

کد خبر 1375921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =