بازی‌ام در سریال «دل» متفاوت از سایر نقش‌هایم است/ اکثر شخصیت پردازی‌ها در آثار تکراری شده

میزان نوشت: بازیگر فیلم سینمایی «رگ خواب» گفت به نظر من یک شخصیت را پیچیدگی‌هایش می‌سازد، متاسفانه طی سالهای اخیر در فیلمنامه هایمان شخصیت پردازی خاصی نمی‌بینیم، اکثر شخصیت پردازی‌ها تکراری و بسیار رو و روشن است، شخصیت‌های فیلمنامه‌های ما یا کاملاً منفی هستند یا به طور کامل مثبت، به همین خاطر من همیشه به دنبال کاراکترهای خاکستری هستم.

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی، پیرامون ایفای نقش متفاوت خود در سریال تلویزیونی «دل» گفت: روحیه من در انتخاب نقش همواره بازی در آثار متفاوت بوده است، اگر به کارنامه کاری من نگاه کنید هیچکدام از آثاری که بازی کرده‌ام شبیه کار قبلی نبوده است، من همواره دوست دارم که کارهایم با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

وی در همین راستا ادامه داد: من به کلمه بازیگر به نوع خاصی نگاه می کنم، بازیگر تنها کسی نیست که دیالوگ‌ها را حفظ کرده و جلوی دوربین بیان کند، مهم آن است که بازیگر یک شخصیت جدید را خلق کند، همیشه به این فکر می‌کنم که خودم را با نقش‌های مختلف محک بزنم و به نظرم هنوز هم راه درازی در این مسیر در انتظار من است. 

/////////////

بازیگر سریال «دل» درباره حضور در این سریال اذعان کرد: از همان روز اول که متن به دستم رسید، به این فکر می‌کردم که این شخصیت را خاص بازی کنم، شخصیت من در سریال دل صاحب خانواده‌ای نیست و به نوعی زیر چتر حمایتی کاراکتر خسرو است، کاراکتر من در این سریال ابعاد مختلفی دارد که همواره سعی کرده‌ام آن را به خوبی عرضه کنم. 

وی در همین رابطه افزود: به نظر من یک شخصیت را پیچیدگی‌هایش می‌سازد،متاسفانه طی سالهای اخیر در فیلمنامه هایمان شخصیت پردازی خاصی نمی‌بینیم،اکثر شخصیت پردازی‌ها تکراری و بسیار رو و روشن است،شخصیت‌های فیلمنامه‌های ما یا کاملاً منفی هستند یا به طور کامل مثبت، به همین خاطر من همیشه به دنبال کاراکترهای خاکستری هستم.

بازیگر فیلم «رگ خواب» ایفای کاراکترهای خاکستری را جذاب خواند و اضافه کرد:شخصیت‌های خاکستری همواره در اطراف ما هستند،آدم‌هایی که نه کاملا خوب و نه کاملاً بد بوده و بسته به شرایط روحیاتشان تغییر می‌کنند،این شخصیت‌ها گاهی غمگین و گاهی شاد بوده و در زندگی پستی و بلندی‌های فراوانی را تجربه می‌کنند، همین تنوع در موقعیت باعث می‌شود که این شخصیت‌ها در مواجهه با اتفاقات مختلف رویکردی متفاوت را عرضه کنند. 

وی ایفای درست نقش را حاصل تجربه و پختگی یک بازیگر خواند و افزود: وقتی یک کاراکتر به بازیگری واگذار می‌شود،این وظیفه آن بازیگر است که نقش را به چالش کشیده،ابعاد مختلفش را شناخته و به شکلی پخته شده آن را به نمایش بگذارد، مطالعه، تجربه، درک درست از شخصیت و تبادل نظر با کارگردان عواملی هستند که به ایفای درست یک نقش توسط بازیگر کمک می‌کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «دختر ایران» ادامه داد: طی سالهای گذشته شاهد این بوده‌ایم که بسیاری از شخصیت‌هایی که خوب نوشته شده‌اند توسط بازیگر به خوبی بازی نشده‌اند، این اتفاق زحمات بسیاری را به هدر می‌دهد.وی با اشاره به علاقه خود به بازی در سکوت توسط بازیگر اذعان کرد: من بازی در سکوت را به شدت دوست داشته و در این بخش از بازیگری بسیار متمرکز هستم زیرا معتقدم که یک کاراکتر در صحنه حتی اگر حرفی هم نمی‌زند باید در آن صحنه وزن و حضور داشته باشد، این اتفاق بدون شک حاصل تمرینات فراوان است که خود من به شخصه در تئاتر آن را تجربه کرده‌ام. 

بازیگر سریال تلویزیونی «زیر تیغ» بازیگری را راهی تمام نشدنی دانست و افزود: شخص من بعد از نزدیک به بیست و شش سال سابقه بازیگری هیچ وقت این مسیر را برای خود تمام شده نمی‌دانم،بازیگری مثل یک رودخانه همیشه درحال حرکت است، شخص بازیگر وظیفه دارد تا در این مسیر همواره خودش را کامل کرده و بیشتر از قبل یاد بگیرد. 

وی در همین راستا ادامه داد: از نظر من یادگیری بهتر و بیشتر با وسواس در انتخاب و ایفای نقش‌های متفاوت حاصل می‌شود، بازیگری یکسره یادگیری، مطالعه و تمرین است. 

تهامی با اشاره به سخت گیری خود در انتخاب نقش خاطرنشان کرد: من همواره وسواس خاصی در انتخاب نقش داشته‌ام و این خصلت را امسال نیز با خود حفظ می‌کنم، من پیشنهادات زیادی را رد کرده و می‌کنم زیرا دلم می‌خواهد در کارنامه کاری‌ام بیست اثر قابل دفاع داشته باشم، هیچ وقت دوست ندارم که کارنامه دویست عددی داشته باشم و نتوانم از آنها دفاع کنم. 

2323

کد خبر 1376138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =