دانشگاه علوم پزشکی بزرگترین مصرف کننده ماسک است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش تقاضا برای ماسک و کمبود آن ، خاطر نشان کرد: این دانشگاه از بزرگترین مصرف کنندگان ماسک می باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا   ،دکتر مجید شیرانی در ارتباط تلفنی با بخش خبر ۲۰ صدا و سیمای مرکز استان در بیست و چهارمین روز از فروردین ماه ۹۹، در خصوص کمبود ماسک در برخی داروخانه های سطح استان اظهار داشت: پس از شیوع بیماری کووید ۱۹، تقاضا برای خرید ماسک افزایش یافت در حالی که ظرفیت تولیدی کشور عدد خاص و تناسبی بین میزان تقاضاها و ظرفیت تولید نبود.
وی ادامه داد: هر چند ظرفیت تولید ۲ تا ۳ برابر افزایش یافت، اما همچنان با کمبود مواجه هستیم و اولویت تامین ماسک برای کادر بهداشتی و درمانی در حال خدمت در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا و متصدیان مشاغل فعال و پر خطر می باشد.
دکتر شیرانی افزود: با افزایش خط تولید ماسک وضعیت توزیع آن در داروخانه ها بهتر شده و ماسک فیلتر دار تا حدودی در داروخانه ها موجود و تعدادی ماسک سه لایه نیز از هفته آینده توزیع خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به فعال شدن کارگاه های تولید ماسک توسط گروه های خود جوش مردمی و بسیجیان و نهادهای مختلف خاطر نشان کرد: ماسک های تولیدی در این کارگاه ها قابلیت توزیع در مراکز بهداشتی و درمانی ندارد ولی در بین مردم با شعار "من برای تو ماسک میزنم تو برای من ماسک بزن" برای همگان قابل استفاده و دارای مزیت می باشد.
دکتر شیرانی در پایان اظهار امیدواری کرد: با فروکش کردن بیماری و افزایش ظرفیت کارگاه های تولید ماسک، وضعیت توزیع ماسک در استان نیز بهبود یابد.

46
 

کد خبر 1376192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =