۰ نفر
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
کرونا جان خاخام ارشد صهیونیستی را گرفت

ایرنا نوشت: مرگ خاخام ارشد رژیم صهیونیستی بر اثر بیماری کووید ۱۹، شمار جان باختگان بر اثر این بیماری را در فلسطین اشغالی به ۱۰۵ نفر افزایش داد.

 الیاهو بکشی دورون خاخام ارشد سفاردی ۷۹ ساله روز گذشته در یک مرکز درمانی در قدس اشغالی بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخت. وی از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ به عنوان خاخام ارشد انجام وظیفه می کرده است.

مرگ وی در قدس یکی از شایع ترین مراکز گسترش ویروس کرونا با داشتن بیش از هزار و ۸۲۰ مورد ابتلا در فلسطین اشغالی صورت گرفته است.

پس از قدس، بنی براک که محل زندگی ارتدوکس‌های افراطی است، با بیش از هزار و ۷۶۰ مورد ابتلا به کرونا از مهم ترین و جنجالی ترین مراکز گسترش ویروس در فلسطین اشغالی است.

مرگ و میرهای ناشی از کرونا بیشتر متمرکز در بنی براک و قدس و در میان یهودیان ارتدوکس افراطی است.

یهودیان ارتدوکس افراطی به دنبال شیوع کرونا و تدابیر اتخاذ شده به آن بی توجه بوده و همچنان به برنامه های مذهبی و گروهی خود ادامه می دهند.

روز گذشته نیز در یکی از محله های قدس اشغالی طرفداران این افراد علیه وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی شعارهایی بر روی دیوارهای این شهر نوشتند.

اکنون طبق آخرین آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شمار افراد مبتلا به کرونا در فلسطین اشغالی ۱۱ هزار و ۱۴۵ مورد اعلام شده است.  

310311
کد خبر 1376213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =