یک میلیارد یورو  بودجه مقابله با کرونا کجا و چطور هزینه می‌شود؟ /مجلس بررسی می‌کند / ادامه جلسات علنی تا خرداد

مهر نوشت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ساز و کار دولت برای هزینه‌کرد «بودجه یک میلیارد یورویی مقابله با عوارض کرونا» را مورد بررسی قرار می دهد.

روز سه‌شنبه (۲۶ فرودین ۹۹) جلسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.  دستور جلسه کمیسیون‌های اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به موضوع ویروس کرونا اختصاص می‌یابد.

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  بررسی «برنامه‌های دولت جهت هزینه‌کرد مبلغ یک میلیارد یورو که از محل صندوق توسعه ملی برای مهار بیماری کرونا برداشت کرده است » را در دستور کار دارد .

کمیسیون اجتماعی نیز نشستی مشترک با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی میزان شیوع کرونا و پیامدهای آن و همچنین اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از کارگران و مشاغل تعطیل شده را در دستور کار خواهد داشت.

گفتنی است، رهبرمعظم انقلاب، در روز ۱۸ فرودین ۹۹ با درخواست دولت مبنی بر اختصاص یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور موافقت کردند.مجلس، نحوه هزینه‌کرد یک میلیارد یورو تسهیلات صندوق توسعه را بررسی خواهد کرد.

ادامه جلسات علنی تا خرداد

همچنین ایسنا نوشت، کمیسیون ویژه به منظور رسیدگی به طرح ها و لوایحی که مسیر خود را در کمیسیون های تخصصی طی کرده و در نوبت صحن هستند، قبل از پایان مجلس دهم خبر داد.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی  با اشاره به جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، بیان کرد: در جلسه امروز تاکید شد تا خرداد ماه و آغاز به کار مجلس یازدهم، هر هفته جلسات علنی مجلس شورای اسلامی حداقل دوبار تشکیل شود. هم چنین در خصوص موضوعات مهمی که باید در مدت باقی مانده در دستور کار مجلس قرار گیرد، بحث شد.

او در ادامه اظهار کرد: مسائل اقتصادی، حقوق کارگران و بحث اشتغال از جمله مسائلی است که قرار شد در این مدت مورد بررسی قرار گیرد. کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی نیز قرار شد در این دو هفته جلسات خود را تشکیل داده و هریک به وظایف خود در بعد نظارتی و اجرایی عمل کنند و گزارش خود را تحویل هیئت رئیسه دهند.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: قرار شد در مدت باقی مانده نمایندگان حضور فعال در مجلس داشته به جز افرادی که به این ویروس مبتلا شده و هنوز دوره درمان آنان طی نشده یا افرادی که در معرض خطر هستند. در خصوص مسائل جاری که دولت و مجلس باید بایکدیگر حل کنند نیز بحث‌های مفصلی شد.

او در ادامه تاکید کرد: از دیگر مواردی که در جلسه امروز مطرح شد استفاده از اصل ۸۵ برای تشکیل کمیسیونی ویژه به منظور رسیدگی به طرح ها و لوایحی که مسیر خود را در کمیسیون های تخصصی طی کرده و ممکن است فرصت بررسی در صحن به آن ها نرسد. با تشکیل این کمیسیون این لوایح و طرح ها نیز به تصویب رسیده و زحمات نمایندگان در این دوره نیز به هدر نمی رود.

او  افزود: تصمیماتی در خصوص چینش نمایندگان در جلسه علنی بر اساس پروتکل های بهداشتی نیز اتخاذ شده است.

217217

کد خبر 1376439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =