۱ نفر
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
نقشه ویلموتس علیه ایران چیست؟

خبرورزشی نوشت: مارک ویلموتس بلژیکی، سرمربی سابق تیم ملی علیه ایران نقشه کشیده است. او شکایت کرده و غرامت ۶ میلیون یورویی از ایران می‌خواهد.

محمود اسلامیان، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، درباره شکایت مارک ویلموتس می‌گوید: «سنگ مفت، گنجشک مفت. او یک تلاشی می‌کند شاید موفق شود ولی طبق قرارداد شانسی ندارد.»

ویلموتس، اما حرف‌های مسئولان فدراسیون را ملاک قرار نداده و با تمام زور حقوقی خود تلاش کرده ایران را محکوم کند. در یک ماه اخیررسانه‌های خارجی خبرهایی منتشر کرده‌اند درباره پیشنهادات بعضی باشگاه‌ها یا تیم‌های ملی به این مربی ناموفق. ویلموتس هم واکنش خاصی نشان نداده است. تازه‌ترین خبر تمایل باشگاه فنرباغچه برای جذب این مربی است. منتها او فعلاً تصمیم گرفته در خانه بماند چراکه می‌داند اگر با باشگاهی قرارداد ببندد، شانسی برای گرفتن یوروهای مفت ایران ندارد. طبق قانون اگر ایران محکوم شود و ویلموتس و کادرش در باشگاهی فعالیت نکنند، در آن صورت فدراسیون باید ۶ میلیون یورو را تمام و کمال بپردازد، اما در صورتی که ایران محکوم شود و ویلموتس با باشگاه یا یک تیم ملی قرارداد بسته باشد، مابه‌التفاوت قرارداد سالانه خود با ایران را نسبت به قرارداد جدید، دریافت خواهد کرد. مثلاً اگر با ایران سالی 1/5 میلیون یورو بسته باشد و قرارداد جدیدش یک میلیون یورو باشد، فدراسیون محکوم است ۵۰۰ هزار یورو به او بپردازد. ولی این چه کاری است؟ ویلموتس اگر مطمئن باشد برنده است، می‌تواند در خانه اش بنشیند و به زودی پولی بگیرد که نوه و نتیجه اش را هم بیمه کند!

255 41

کد خبر 1376475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =