شاخه های بریده گل روی دست گلخانه داران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، حداقل یک و نیم میلیون گل شاخه بریده گلخانه‌های استان خسارت و به بازار مصرف عرضه نشد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، چنگیز ابراهیمی افزود:  مساحت واحدهای گلخانه استان لرستان بیش از ۶۴ هکتار است که در زمینه تولید محصولات سبزی و صیفی، گیاهان دارویی و گل‌های شاخه بریده فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا بر روند تولید تا مصرف این واحدهای تولیدی تأثیر منفی گذاشته است.

ابراهیمی عنوان کرد: سالانه بیش از چهار و نیم میلیون گل شاخه بریده در استان لرستان تولید می‌شود به دلیل همین شرایط ویژه که در کل جهان، کشور و استان ما به وجود آمده است عمده خسارات به گل‌های شاخه بریده وارد شده است و حداقل یک و نیم میلیون گل شاخه بریده استان خسارت دید و به بازار مصرف عرضه نشد.

وی افزود: در همین راستا و به منظور کمک به تولید کنندگان؛ وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاداتی را به هیئت دولت ارائه کرده است که استمهال وام‌ها، کاهش سود بانکی، بخشودگی جرایم دیرکرد وام‌ها، بخشودگی هزینه‌های آب، برق و گاز از جمله مواردی است که مورد تقاضای ما است و امیدواریم با تصویب این پیشنهادات در هیئت دولت و ابلاغ آن به استان‌ها بتوانیم تا حدود زیادی مشکلات واحدهای گلخانه‌ای متضرر شده بر اثر پدیده شیوع کرونا را جبران کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس برآوردهای اولیه حداقل ۶۰ میلیارد ریال به واحدهای گلخانه استان لرستان خسارت وارد شده است

46

کد خبر 1376597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =