کرونا، پایتخت موسیقی جهان را اینگونه خاموش کرد

ایسنا نوشت: مقامات اتریش انتظار داشتند سال ۲۰۲۰ را به گرامیداشت دویست و پنجاهمین سالروز تولد بتهوون موسیقی‌دان مشهور آلمانی که در وین درگذشت، اختصاص دهند، اما «کرونا»‌ پایتخت موسیقی جهان را نیز در سکوت فرو برده است.

با اینکه مقامات اتریش از روز سه‌شنبه محدودیت‌ها را با بازگشایی فروشگاه‌ها کمتر کردند، ‌اما از سرگیری زندگی فرهنگی این کشور همچنان در ابهام قرار دارد.

در حالت عادی هیچ روزی در وین وجود ندارد که بدون وجود کنسرت ارکستر،‌ اپرا یا فستیوال موسیقی به پایان برسد؛‌ اما از ماه گذشته تمامی این رویدادها به طور ناگهانی متوقف شدند چراکه دولت برای کنترل شیوع ویروس «کرونا» اجتماعات بزرگ را ممنوع اعلام کرده و در همین راستا سالن‌های کنسرت را تعطیل کرده است. 

دومنیک میر مدیر اپرا، بیان کرد: «تالار «اپرا ایالتی وین» به طور معمول روزانه ۱۳۱ هزار یورو سود از فروش بلیت بدست می‌آورد. این منبع اقتصادی حیاتی است که شش یا هفت هتل و بسیاری از رستوران‌های نزدیک تالار را تامین می‌کند.»

در این بین خود هنرمندان بیش از هر فرد یا موسسه دیگری دچار خسارت شده‌اند.

یک مدیر برنامه برای خوانندگان اپرا و رهبران ارکستر می‌گوید،  مهلت قراردادها  درحالی به پایان می‌رسد که جایگزینی برای آن‌ها تعیین نشده و گاها پیش از موعدد مقرر فسخ می‌شوند.

دولت اتریش برگزاری رویدادهای عمومی را دست کم تا پایان ژوئن ممنوع اعلام کرده است.

تاکنون بیش از  ۱۴ هزار نفر  در اتریش به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۸۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1377120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =