روحانی: با ۲ ویروس تحریم و کرونا در جنگیم/سال جاری سخت است

رئیس جمهور گفت: مردم اطمینان داشته باشند که همه بخش‌های دولتی، خصوصی و عمومی حتی لحظه‌ای فعالیت خود را متوقف نکرده و با رعایت پروتکل بهداشتی کار را ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه و پس از افتتاح چندین طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق استان تهران به ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: افتتاح این طرح ها و همچنین افتتاح طرحهایی دیگر به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان صرفا در حوزه وزارت نیرو تا پایان امسال، حاوی این پیام است که همه برای ساختن ایران اسلامی در حال تلاش و کار هستند.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای دکتر اردکانیان از جنابعالی و همه کسانی که در بخش تصفیه‌خانه‌ها و در بخش نیرو تلاش می کنند تشکر می کنیم؛ کار و اثر فعالیت ماه‌های گذشته‌شان که امروز افتتاح شد را دیدیم؛ این بسیار مهم است و امروز یک پیام مهمی برای مردم ایران است.

وزارت نیرو امسال پروژه‌های بسیار مهمی را تا پایان سال در دست افتتاح دارد که امیدواریم سال افتتاح‌های بزرگ تا پایان سال باشد.

خوشحالم امروز در سال ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانسی، اولین افتتاح بزرگ را انجام دادیم که ارزش این پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده و کار بزرگی است و امیدوارم به همین صورت تا پایان سال ادامه پیدا کند.

شما در آغاز برنامه گفتید ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه ظرف امسال افتتاح خواهد شد که بسیار خوشحال‌کننده است؛ پیام این کار اینست که ملت بزرگ ایران و همه شرکت‌های خصوصی و دولتی، کارگران و مهندسین علی‌رغم اینکه در یک جبهه با ویروس کرونا مقابله می‌کنند، در جبهه دیگر به فعالیت اقتصادی و کار سازندگی در کشور ادامه می‌دهند.

می‌دانیم الان کارکردن آسان نیست؛ باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و از ماسک و ضدعفونی‌ها استفاده کرد؛ اما در عین حال همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند که امسال، سال جهش تولید است، این مسیر تولید ان‌شاء الله به خوبی ادامه پیدا می‌کند و این اولین قدم مهمی است که در ماه فروردین به ملت ایران عرضه می‌کنیم و ان‌شاء الله امیدوارم هر هفته شاهد افتتاح‌های مهم چه در بخش وزارت نیرو و چه در بخش وزارتخانه‌های دیگر باشیم.

مردم ما کاملاً بدانند گرچه امسال، سال سختی است و همانطوری که بارها گفتم با ۲ ویروس در حال جنگ هستیم؛ با ویروس تحریم و با ویروس کرونا؛ اما در عین حال همه تلاش‌مان را بکار می‌گیریم که سختی مردم را بکاهیم و مردم ما علی‌رغم اینکه سال سختی است، بتوانند به طور نسبتاً مطلوب زندگی را بگذرانند؛ امسال برای همه دنیا سال سختی است و برای ما سختی مضاعف دارد.

خوشحالم که امروز اولین قدم را در بخش افتتاح و تولید پروژه‌ها برداشتیم و این روند تا پایان سال ادامه خواهد یافت و مردم عزیز مطمئن باشند که همه اعضای دولت، شرکت‌ها، نهادها و همه بخش‌ها اعم از خصوصی، دولتی و عمومی لحظه ای نیست که فعالیت خودشان را متوقف کرده باشند یا متوقف کنند؛ با همه پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت خودشان را ادامه می‌دهند.

امیدواریم علیرغم سختی‌ها، خداوند سال خوبی را برای ملت ما مقرر کرده و بیماران را شفا دهد و به روح پاک همه شهدای خدمت که در این ایام برای سلامت، تلاش و فداکاری کرده و جان خودشان را فدا کردند  درود می‌فرستیم و به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گوییم.

ان‌شاء الله مردم با همکاری، هماهنگی و یکپارچگی راه سازندگی و تولید را در کشور و همچنین خدمت به مردم را در عین رعایت بحث سلامت و مقابله با این ویروس، ادامه خواهند داد.

از همه دوستانی که امروز در این طرح‌ها فعال بودند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

2727

کد خبر 1377485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
  0 0
  کاری کنید که تحریم نباشیم بس است دیگر
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
  0 0
  سال جاری سخت است ، ، ، ، مثل باقی سالها