تامین‌اجتماعی خدمات غیرحضوری به بیمه‌شدگان را تا پایان اردیبهشت‌ماه تمدید کرد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستورالعمل اداری به واحدهای اجرایی، تسهیلات بیمه‌ای و درمانی را به‌منظور کنترل شیوع کرونا ویروس و حفظ سلامتی مخاطبان و کارکنان تا پایان اردیبهشت‌ماه تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان تامین اجتماعی، با ابلاغ این دستورالعمل از طرف مصطفی سالاری دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ دارای اعتبار بوده و نیاز به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست.
مهلت پرداخت حق بیمه‌ بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیز افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این گروه از بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.
همچنین برای هریک از بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.
ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز وکمک ازدواج و...) نیز غیرحضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی  http://eservices.tamin.ir  قابل انجام است.
بر این اساس برای ثبت درخواست بازنشستگی نیاز به مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود.

انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان هم به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنها تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ قابل انجام است؛ همچنین امکان بیمه پردازی برخی از کارگران ساختمانی نیز که کارت مهارت فنی آنها منقضی شده است تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری قابل انجام است.
جلسات کمیسیون های پزشکی موضوع ماده ۹۱ و شوراهای پزشکی نیز تا پایان اردیبهشت امسال برگزار نخواهد شد و انجام کلیه بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و... تا پایان اردیبهشت ۹۹ موضوعیت نخواهد داشت.

47231
کد خبر 1377560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =