۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
کرونا ۲۲ میلیون نفر را در آمریکا بیکار کرد

تسنیم نوشت: با شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون بیش از ۲۲ میلیون نفر درخواست مزایای بیکاری کرده اند که معادل ۱۳.۵ درصد نیروی کار این کشور است.

 به گزارش رویترز، ۲۲ میلیون آمریکایی طی یک ماه گذشته درخواست مزایای بیکاری کرده‌اند و میلیون‌ها فرم بیکاری دیگر در هفته گذشته پر شده است. به این ترتیب بالاترین نرخ اشتغالی که آمریکا از زمان رکود بزرگ به دست آورده بود از دست رفته است. این نشان دهنده ضربه اقدامات اعمال شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا است.

 این سقوط اقتصادی در آمریکا با اطلاعات جدیدی بدترشد. این اطلاعات نشان می‌داد فعالیت ساخت و ساز در آمریکا به پایین ترین حد از ۱۹۸۰ رسیده و خانه‌سازی در ماه مارس بیشترین کاهش را طی ۳۶ سال گذشته داشته است.

این گزارش ها پس از آن منتشر شد که اطلاعات دیگری حاکی از کاهش بی سابقه خرده‌فروشی در ماه مارس و پایین آمدن تولید کارخانه ای تا کمترین حد از ۱۹۴۶ است. اقتصاددان ها تخمین می زنند اقتصاد آمریکا که به عقیده آنها همین حالا هم در رکود قرار دارد، در سه ماهه اول سال جاری میلادی با بیشترین سرعت پس از جنگ جهانی دوم کوچک شده است.

جیمز نایتلی، اقتصاددان ارشد در آی ان جی نیویورک می گوید: «تعداد مشاغلی که طی چهار هفته گذشته از دست رفته، بی‌سابقه است. تقریباً تمام مشاغلی که پس از بحران بزرگ مالی ایجاد شده بود از بین رفته اند».

در کل، ۲۲.۰۳۴ میلیون نفر در آمریکا از ۲۱ مارس درخواست مزایای بیکاری کرده اند که معادل ۱۳.۵ درصد نیروی کار این کشور است.   این روند بیکاری نشان می‌دهد احتمالاً بیش از یک میلیون شغل دیگر در ماه آوریل از دست برود.

 دولت های ایالتی و محلی جهت کنترل شیوع ویروس کرونا دستور به خانه ماندن مردم داده اند که بیش از ۹۰ درصد آمریکایی‌ها را در بر می گیرد. به این ترتیب فعالیتهای اقتصادی به شدت کاهش یافته است.

 وزارت کار آمریکا اعلام کرد ادامه همه گیری این ویروس همچنان بر تعداد بیکار ها می افزاید.

انتهای پیام/۸۷

کد خبر 1377796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =