۵۴ مالک مهدکودک در استان سمنان اجاره‌بهای خود را بخشیدند

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: از شروع طرح همدلی ۵۴ مالک مهدکودک در استان سمنان اجاره‌بهای خود را بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علیرضا ایزد پور افزود:با شیوع کرونا مهدکودک‌های استان سمنان نیز همزمان با سایر مراکز آموزشی از چهارم اسفندماه تعطیل شدند، گفت: این تعطیلی باعث بروز خساراتی در حوزه مهدکودک‌ها شد لذا پویشی به نام همدلی در استان شکل گرفت تا مالکان این مهدکودک‌ها با بخشیدن تمام یا بخشی از اجاره‌بهای خود بتوانند به این مراکز کمک کنند.

وی با بیان اینکه در کل استان سمنان ۱۳۵ مهدکودک تحت پوشش بهزیستی وجود دارد که شش هزار نفر را مورد آموزش قرار می‌دهد، افزود: از این تعداد ۸۴ مهدکودک از نوع استیجاری هستند که تعویق اجاره بها به دلیل تعطیلی ناشی از بیماری کرونا باعث بروز مشکلات بسیاری برای این واحدها شده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه خوشبختانه در استانی زندگی می‌کنیم که مردمان آن همواره در هر کار خیری پیشتاز و سرلوحه کشور بودند، ابراز داشت: میامی در بین شهرستان‌های استان، توانست رتبه نخست این همدلی را به خود اختصاص دهد.

ایزد پور بابیان اینکه در میامی ۲۳ مهدکودک حدود ۷۰۰ کودک را تحت آموزش خوددارند، تصریح کرد: در این شهرستان ۱۰۰ درصد مالکان مهدکودک‌ها اجاره‌بهای خود را بخشیدند که این همدلی در کشور شایان تقدیر است.

وی بابیان اینکه حدود نیمی از مالکان مهدکودک‌ها یعنی ۵۰ درصد اجاره‌بهای خود را بخشیدند، افزود: پویش همدلی در راستای کمک به مهدکودک‌ها ادامه دارد و امیدوارم در ادامه طرح این ۵۰ درصد به ۱۰۰ درصد کامل برسد و استان سمنان نمونه کامل همدلی در کل کشور شود.

۴۶

کد خبر 1377930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =