انجام اولین مورد پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی در شهرکرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی چهارمحال و بختیاری از انجام اولین مورد پلاسما درمانی بیماران مبتلا به کرونا در مرکز آموزشی و درمانی هاجر شهرکرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر مجید شیرانی افزود: در حال حاضر برای درمان بیماری ویروسی کرونا (کووید۱۹) درمان قطعی وجود ندارد و پزشکان در سراسر دنیا در تلاش برای یافتن درمانی برای این بیماری مرموز و عالم گیر هستند.
وی تصریح کرد: تاکنون انواع داروهای ضد ویروس، ازجمله هموپرفیوژن و اینترفرون تراپی برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ استفاده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: محققان و پزشکان مرکز آموزشی درمانی هاجر شهرکرد به عنوان مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا با مشارکت گروه‌های داخلی، عفونی و بیهوشی از هفته گذشته درمان بیماران با هموپرفیوژن و اینترفرون را آغاز نموده و روز گذشته اولین مورد پلاسما درمانی در این مرکز درمانی انجام شد.
دکتر شیرانی خاطرنشان کرد: در این اقدام پلاسمای خون از یکی از بیماران بهبود یافته استخراج و بعد از انجام اقدامات لازم به بیمار مربوطه تزریق شد.

46

کد خبر 1378072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =