محققان و پزشکان مرکز آموزشی و درمانی هاجر(س) شهرکرد برای درمان بیماری ویروسی کرونا(کووید۱۹) به میدان آمدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: محققان و پزشکان مرکز آموزشی و درمانی هاجر(س) شهرکرد برای درمان بیماری ویروسی کرونا(کووید۱۹) به میدان آمدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  دکتر مجید شیرانی افزود: اگر چه برای درمان بیماری کووید۱۹ درحال حاضر درمان قطعی وجود ندارد اما پزشکان درسراسر دنیا برای یافتن درمانی برای این بیماری مرموز وعالم گیر در تلاش هستند.
وی تصریح کرد: در حوزه درمان با کار تیمی، همکاران و تلاش مجدانه و بهره گیری از روش های نوین و پیشرفته، بیماران بد حال کووید ۱۹
با انواع داروهای ضد ویروس، هموپرفیوژن واینترفرون تراپی تحت درمان قرار گرفتند.
به گفته وی، محققان و پزشکان مرکز آموزشی و درمانی هاجر(س) شهرکرد که مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان می باشد، با مشارکت گروههای داخلی، عفونی وبیهوشی از هفته گذشته درمان بیماران با هموپرفیوژن واینترفرون را آغاز نموده اند.
دکتر شیرانی افزود: روز گذشته نیز اولین مورد پلاسما درمانی در این بیمارستان انجام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در این اقدام پلاسمای خون از یکی از بیماران بهبود یافته(که از پزشکان این مرکز می باشد) استخراج و بعد از انجام اقدامات آماده سازی به بیمار مربوطه تزریق گردید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه از تعطیلی بخش کرونا بیمارستان بروجن از روز گذشته خبر داد.
دکتر شیرانی افزود: این بخش به دنبال ترخیص بیماران و پذیرش نداشتن بیمار بد حال تعطیل شد.
وی متذکر شد، تعطیلی بخش کرونا بروجن به معنای نداشتن بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان نیست و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و مراجعه بیمار بد حال ممکن است این بخش مجددا فعالیت خود را از سر بگیرد.
وی اظهار داشت: تعطیلی بخش کرونا بیمارستان بروجن به دنبال رعایت نکات بهداشتی شهروندان این شهرستان و کنترل شیوع بیماری نشان می دهد با رعایت نکات بهداشتی می توان هر چه زودتر این بیماری منحوس فراگیر جهانی را ریشه کن نمود

46

کد خبر 1378191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =